Melekbabalılar bu yorganları halep için dikiyor

Melekbaba Semt Konağımızda da Mahalleli bayanlarımız Halepli çocuklar için yorgan ve yastık üretiyorlar.

Melekbabalılar bu yorganları halep için dikiyor Dünya

Malatya Büyükşehir Belediyesi Semt Konaklarının Halep’e yardım kampanyaları devam ediyor. Daha önce başlatılan atkı, bere, şal ve çorap kampanyalarına ek olarak Melekbaba Semt Konağı’nda da yastık ve yorgan dikimine başlandı.

Suriye’nin Halep şehrinde yaşanan savaşın ardından güvenli bölgelere alınan Haleplilere destek olmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi semt konakları çalışmalarını sürdürüyor. Melekbaba Semt Konağı’nda yastık yorgan dikimi çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Halep’e yardım çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Gençay, daha önce Özalper Semt Konağı Trikotaj Atölyesindeki kursiyerlerin gönüllü olarak atkı, bere, şal üretimine başladıklarını anımsatarak, “Kernek Külliyemiz de Halepliler için çorap toplama kampanyası yapmıştı. Bu çalışmalar devam ediyor. Melekbaba Semt Konağımızda da Mahalleli bayanlarımız Halepli çocuklar için yorgan ve yastık üretiyorlar. Belki problemi tümden çözmeye gücümüz yetmez ama hani Hz. İbrahim’in atıldığı ateşi söndürmek için su taşıyan karınca misali en azından ateşi söndürme yolunda olduğumuzu herkesin bilmesi düşüncesiyle hayırda yarışan bayanlarımıza teşekkür ediyoruz. Rabbim emeklerinin karşılığını mutlaka verecektir. Rabbim ahirette amel defterlerine bunları sadakayı cariye olarak yazsın, Allah kendilerinden de eşlerinden de razı olsun” dedi.

Hazırlanan ürünlerin önümüzdeki günlerde Haleplilere ulaştırılmak üzere yardım kuruluşlarına teslim edileceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 596
Bu Ay : 6680
Toplam : 6680

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom