Malatya'dan Eskimalatya'ya kadar Kanalboyu yapılırsa

Malatya Kanalboyu'nun yeni yapım şekli Sarıcıoğlu ve Taştepe bölgesinden devam ederek aynen yapılırsa, dere yolu ve çevresi cennet bahçesine dönüştürülebilir.

Malatya'dan Eskimalatya'ya kadar  Kanalboyu yapılırsa Battalgazi

CHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu, Malatya’da çevre yolu altı olarak bilinen ve Sancaktar, İskender, Beylerbaşı, Cirikpınar, Selçuklu, Taştepe, Melekbaba, Şehit Fevzi, Yıldıztepe, Göztepe gibi kalabalık ama yol, su, elektrik, ulaşım, okul, temizlik, güvenlik, çevre düzenlemesi gibi devlet hizmetlerinin yeterli ölçüde ulaşmadığı mahallelerimizin sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor.

Sarıoğlu, önceki gün Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Taştepe Mahallesine giderek, burada Kanalboyu ‘ndan gelen  Derme Suyunun, merkeze bir iki kilometre uzaklıkta, ağaçlar arasındaki bir vadide kendi başına akmasına, burada bir düzenleme yapılmamış olmasına dikkat çekti.

Başkan Sarıoğlu, “Bu gördüğünüz yer, merkeze,  Kanalboyu dediğimiz Malatya’nın en güzel gezinti yerlerinden birine sadece bin , iki bin metre yakınlıkta. Bu vadide akan su o kanalda akan su. Bu su o kanalda el bebek, gül bebek akarken burada, sahipsiz, yetim, öksüz bir çocuk yalnızlığında. İçindeki, çevresindeki atık maddeleri bir görün. Çevre kirliliğini görün. Derenin içinde eski kanepeden, seyyar arabadan tutun, yatak, yorgan eskileri bile var. Her yer plastik şişe, poşet dolu. Burası aslında aramakla bulunmayacak, dünya güzeli bir yer. Bir nimet. Bu güzelliğin ortaya çıkartılması, çevreye, Malatya gösterilmesi zor bir şey değil. “ dedi.

Sarıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Büyükşehir Belediyemiz olmadık yerlere dünyanın parasını harcıyor. Mesela, Kanalboyuna, Kernek Parkına, İsmetpaşa Parkı gibi hem de hiç gerek yokken mahalli servetimizden milyonlar harcadı. Ama burası adeta saklı bir cennet, ama dokunan yok, el atan yok. Vatandaşlar çevredeki pislikten, kokudan yakınıyorlar.  Kadınlar yazın buralarda dolaşan, oturup-kalkan kötü davranışlı kişilerden yakınıyorlar. “

CHP Battalgazi İlçe Başkanı Av. Selahattin Sarıoğlu sözlerinin sonunda şunları söyledi: Allah akıl fikir vermiş, Allah yöneticilerin memleketi adaletle yönetmelerini emretmiş. Büyükşehir Belediyesi mi olur, Battalgazi mi olur buraya derhal el atılmalı. Kendisini kanıtlamış bir mimarlık-mühendislik şirketine bir ‘Doğuş Projesi’ hazırlatılarak burası bir cennet bahçesine dönüştürülebilir. Ortaya çıkarılacak güzellik Malatya’ya, çevre yolu altına, Taştepe halkına kazandırılabilir. Bu zor değil. İlgililer varsa diğer projelerini erteleyip bu konuya odaklanmalılar diyorum. Bunu yaparlarsa, geleceğe iz bırakabilir, eserleriyle övünebilirler. Yoksa, daha önce yapılan önemli eserleri değiştirerek, aslından uzaklaştırarak geleceğe iyi şöhret bırakılamaz. Burada ikibin metre kadar uzunlukta, içinde dere akan, çevresi adeta ormanlık bir vadi var. Merkeze de bağırsan sesin gidecek uzaklıkta.  Yaşlı insanlar bile rahatlıkla yürümeye, gezmeye gelebilecekleri yakınlıkta. Bu mahallelerin halkı da, gençleri de burada gezip dolaşabilir, dondurma yiyebilir, çay içebilir. İlla ki merkeze gitmek zorunda kalmayabilir. Sonra kent merkezinin insanı bunaltan sıkışıklığı da gevşer. Bu çevreler değerlenir. “

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 263
Bu Ay : 12579
Toplam : 12580

Son Eklenen Firmalar

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI

Ay Nakliyat

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: Medya İnternet