Ulaşımda buzlanma devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, birçok noktada kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Vatandaşlardan kar az yağdı denmesin.

Ulaşımda buzlanma devam ediyor. Malatya Haber

13 Ocak Cuma günü gece saatlerinde yağan kar yağışı ile birlikte saha çalışmalarına başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, birçok noktada kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Kent merkezinde özellikle yüksek kesimlerde buzlanmaya karşı çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi tarafından; TOKİ konutları, Beydağı Mahallesi, İnderesi, Yıldıztepe ve Fırat mahallelerinde buzlanmaya karşı sürdürülen tuzlama çalışmalarına ilave olarak solüsyon da kullanıldı.

Kar yağışının başladığı andan itibaren karla mücadele çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent merkezinde kaldırımlarda kar küremenin yanısıra ana cadde ve sokaklar ile otobüs güzergâhlarında tuzlama ve solüsyon çalışmaları yapılarak ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmamasını sağladı.

Vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi

Büyükşehir Belediyesi tarafından karla mücadele çalışmalarının şehir genelinde sürdüğü belirtilirken, vatandaşlardan da tedbirli olmaları istendi. Büyükşehir Belediyesi kar lastiği olmayan araçların karlı havalarda trafiğe çıkmamalarını, yüksek bölgelere gidecek araçlarda ise mutlaka zincir bulundurmaları gerektiğini, acil çağrılar için de 444 51 44 nolu Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ni aramalarını istedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 354
Bu Ay : 2838
Toplam : 2838

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom