Gazeteciler bu sefer kendilerini yazdılar

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile Malatya basını ile yemekte buluştular.

Gazeteciler bu sefer kendilerini yazdılar Malatya Haber

Malatya Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen programa Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, BİK Müdürü Nihat Abacı, cemiyet ve derneklerin başkanları ile gazeteciler katıldı.

Etkinlikte  ilk sözü alan gazeteci Asım Demirkök, belediye başkanlarının kendilerine yakışanı yaptıklarını ifade ederek, “Bir ölçüde de beni onurlandırdılar. İnanıyorum ki gelecekte bu yaşa geldiğinizde sizlerde onurlandırılacaksınız dedi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat yaptığı konuşmada, “Bir olay olduğunda, bir program olduğunda, bir miting olduğunda basın mensubu arkadaşlarımızda bizle birlikte orada oluyorlar. Basın, dördüncü kuvvet olarak demokrasilerde önemli bir yer teşkil ediyor. Çünkü vatandaşın, milletin haber alma özgürlüğünü gerçekleştiriyor. Bu yönüyle aslında bizlerinde yapmış olduğumuz faaliyetleri vatandaşlarımızla buluşturduğunu belirtti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı konuşmada basın olmadığı takdirde bir toplumda ne demokrasiden söz edilebilir ne oradaki özgürlük, kişisel hak ve hürriyetlerden, toplumdaki huzurun, adil ve adaletin işlenmesinden söz edilemez. Bu anlamda içinde idrak etmekte olduğumuz 10 Ocak çalışan gazeteciler günü’nün temelinde de bu vardır. Basın çalışanları,  o kadar kendilerini çalıştıkları değerler üzerinde özdeşleşmişler ki patronları gazeteleri çıkartmama eğiliminde olmasına rağmen, patronlarına rağmen gazeteleri sendikalar vasıtasıyla çıkartmışlar ve toplumun o beş duyu organı diye tabir ettiğimiz haber alma özgürlüğünü kısıtlamamışlar ve onu kendi imkanlarıyla topluma sunmaya gayret etmişler. dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,basını çok önemsediklerini belirterek, “Basının üstlenmiş olduğu misyonu sizler bizlerden çok daha iyi biliyorsunuz. Basının ortaya koymuş olduğu yansıtım şahit anlamında, halkın sözcüsü olma anlamında bizlerin zaman zaman halka bizim aramızda oluşan bu köprü, bize halkın duygu ve düşüncelerinin yansımasında da çok büyük katkı sağlıyor. Bu vesileyle de biz, basınımızın her zaman eleştirilerini de dikkate alıyoruz diyerek günün kutlu olmasını diledi.

Malatya Valisi Mustafa Toprak da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün gazetecilere hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
Basın mensuplarının 15 Temmuz’da çok önemli bir görev yaptığına belirten Vali Toprak, “Türkiye Cumhuriyeti devletimizi çatışma suretiyle piyonlar aracılığıyla bölüp, parçalayıp, iç çatışmaya götürmek isteyen o hain girişim karşısında olayın olduğu saatten, dakikadan itibaren halkımızı doğru ve dikkatli bir şekilde, ülkemizin bekasını koruyacak şekilde, gerçek manada o hissiyatı toplumu, halkımıza, vatandaşımıza aktardınız. Bugün burada mutlu ve huzurlu yaşamaya devam ediyoruz” ifadesini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 823
Bu Ay : 2405
Toplam : 2405

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom