Ülkemiz kritik süreçten geçiyor

Belediyecilik ve manevi değerlere yönelik çalışmalarla takdir toplayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’daki STK’larla bir araya geldi.

Ülkemiz kritik süreçten geçiyor Malatya Haber

Gerek Belediyecilik alanında, gerekse de milli ve manevi değerlere yönelik çalışmalarla takdir toplayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’daki STK’larla bir araya geldi.

Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği-Gönüllü Kardeşlik Platformu tarafından yapılan mutat toplantıların sonuncusuna Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da katıldı. Özel bir lokantada düzenlenen toplantıya, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, TSO Başkanı H.Hüseyin Erkoç, Malatya Toplum Gönüllüleri Platformu Başkanı Ahmet Aygün ve 60 dolayında STK temsilcisi katıldı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantıda, ülke gündemi değerlendirilirken, STK temsilcileri ile Belediye ve Belediyecilik hizmetleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantının açış konuşmasını yapan Platform Başkanı Ahmet Aygün, son dönemde ülkemizde yaşanan olaylar nedeniyle birlik ve beraberlik mesajları vererek, "gün birlik günüdür, kardeşlik günüdür. Bu günler en zor günlerdir. Allah birliğimizi daim etsin" diyerek, yaptığı çalışmalardan dolayı Başkan Çakır’a teşekkür etti.

Birlik ve beraberlik noktasında çalışmamız lazım

STK’larla birlikte olmaktan onur duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ülke gündemi ve Belediye hizmetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Suriye’nin insanların gözleri önünde yok edildiğini, ortada; vatan, millet ve değerler adına hiçbirşey kalmadığını belirten Başkan Çakır, özetle, “Bu terörü iyi değerlendirmek lazım. İslam coğrafyasının geldiği durumu iyi gözlemlemek gerekiyor. Bunları iyi incelersek kendimize mutlaka ders çıkarırız. Ortada büyük bir acı var. İnsanlık dramı var. Birlik ve beraberlik noktasında çok çalışmamız lazım. Ülkemiz şu anda DAEŞ, FETÖ, PKK terör örgütleriyle savaşıyor. Rus Büyükelçisi FETÖ, İstanbul’da eğlence merkeziDAEŞ’in, İzmir’de yaşanan saldırıPKK’nın eylemi. Bu örgütler, birilerinin kuklaları. Ülkemiz çok kritik bir mücadeleden geçiyor. Suriye’nin Irak’ın içerisine düştüğü durumda temel hedefin ülkemiz olduğu bir gerçek” dedi.

Uluslararası siyaseti çok iyi bilmemiz gerektiğini belirten Başkan Çakır, bu politikaları takip etmememiz halinde, kendi aramızda bir mücadele yarışına gireceğimizi söyledi.

Malatya’yı el birliğiyle yönetiyoruz

Belediyecilik hizmetlerine de değinen Başkan Çakır, Malatya’yı el birliğiyle yönettiklerini ve kendi görevlerini kul hakkı yemeden, şerefiyle yapma temennisinde bulunurken, katılımcılardan dua talep etti. Son günlerde meydana gelen su kesintilerine de değinen Başkan Çakır, şebeke yenileme çalışmalarının yanı sıra alternatif içmesuyu arayışlarının da olduğunu belirterek, Şilan çayının hem sulama, hem de içmesuyu olarak Malatya’ya getirilmesinin planlandığını söyledi.

Sosyal belediyecilik hizmetlerine de değinen Çakır, Sosyal belediyeciliğin önemli olduğunu belirterek, “Göreve geldiğimizde sıfır bir sosyal belediyecilik vardı. Her bölgede oluşturduğumuz merkezlerimiz var. Kernek külliyesi, kadın spor yaşam merkezi, aile danışma merkezi, sanat sokağı oluşturduk. Bu merkezlerimizde düzenlediğimiz etkinliklerle geçtiğimiz yıl yüz binlerce insanımıza ulaştık” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 521
Bu Ay : 8417
Toplam : 13166

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom