Kapanan yollar için çalışmalar sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ile ilgili mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kapanan yollar için çalışmalar sürüyor Malatya Haber

Malatya kent merkezinde etkili olmayan ancak yüksek kesimlerde etkisini hissettiren kar yağışı nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi hafta sonunu geceli-gündüzlü çalışarak geçirdi.

8 Ocak Pazar günü gece yarısından itibaren başlayan kar yağışına karşı önlemlerini artıran Büyükşehir Belediyesi, kapanan kırsal mahalle yollarını gün içerisinde tekrar tekrar açıyor. Bugüne kadar 716 mahallede 9 bin 961 km kapanan yolu açan büyükşehir belediyesi ekipleri çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Son kar yağışı ile birlikte  135 mahalle yolu ulaşıma kapanmış durumda. Kar yağışının etkili olduğu Pütürge’de 23, Kuluncak’ta 21, Hekimhan’da 15, Darende’de 13, Akçadağ’da 12, Doğanşehir’de 11, Arapgir’de 9, Yazıhan’da 5, Arguvan’da 9 Yeşilyurt’ta 7, Kale’de 5, Battalgazi’de de 5 mahalle yolu ulaşıma kapanmış durumda..

Kapanan yolları ulaşıma açmak için yoğun bir çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, yola çıkacak vatandaşlara çeşitli uyarılarda bulunuyor. Bazı bölgelerde çığ tehlikesine karşı önlemler alan ekipler, araçlara zincir takılması hususunda vatandaşlara uyarılarda da bulunuyor.

Yeşilyurt ilçe sınırlarında bulunan ve Malatya’yı Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlayan yolun Bürücek Yaylası mevkiinde kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalan araçlar da yine Büyükşehir Belediyesinin gayretli çalışmaları sonunda kurtarıldı.

Yüksek kesimlerde kapanan yolların yanı sıra Bürücek yolunda da sık sık tuzlama ve kar küreme çalışmaları yapan ekipler; görüş mesafesinin düşmesi, tipi ve fırtınanın başlaması ayrıca yola çığ düşmesi nedeniyle çalışmalarına bir süre ara verdi. Fırtınanın etkisini azaltmasıyla birlikte ekipler çalışmalarına tekrar devam etti.  

Büyükşehir Belediyesi kent merkezine yağması beklenen kar ile ilgili de hazırlıklarını tamamladı. Mücadelede kullanılacak araçların bakımları yapılarak gerekli donanımlar takıldı. Kent merkezinde yayaların da rahat hareket edebilmeleri için solüsyon karışımlar hazırlandı. Öte yandan kar yağışı beklentisi nedeniyle Karla Mücadele Ekipleri gece yarısından itibaren Eski Belediye meydanında hazır bekletildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 85
Bu Ay : 85
Toplam : 85

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom