Malatyada teröre lanet mitingi yapıldı

Tüm Türkiye ile beraber Malatyada da teröre lanet ve birlik mitingi yapıldı.

Malatyada teröre lanet mitingi yapıldı Türkiye-Dünya

Malatya Valiliğin öncülüğünde Malatyadaki sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği miting binlerce vatandaşınkatılımı ile gerçekleşti.


İnönü Caddesi kapalı çarşı meydanında, kurulan platform önünde toplanan vatandaşlar,tekbirler getirerek "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Kahrolsun PKK" sloganlarını  attılar.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, yaptığı konuşmada, Türkiye'yi kimsenin bölemeyeceğini, parçalayamayacağını, diz çöktüremeyeceğini söyledi.

 
Malatya Valisi Mustafa Toprak da 40 gün süreyle milletin, Türkiye'ye, millete ve vatana, inançlarına sahip çıktığını anımsattı. Milletin tüm kesimleriyle tek vücut olduğunu belirten Toprak, şu değerlendirmede bulundu:
 
"Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi, milletimizi, ay yıldızlı bayrağımızı, onurumuza ve şerefimizi önümüze hangi senaryolar çıkarılırsa çıkarılsın asla ve asla ne bayrağımız indireceğiz ne vatanımızı böldüreceğiz ne de kardeşliğimizi ve sevgimizi yok edeceğiz."
 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise bayrağa, vatana, iradelerine sahip çıkmak için bir araya geldiklerini ve meydanları doldurduklarını belirtti.
 
Konuşmaların ardından Battalgazi Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde protokol üyeleri ve vatandaşlar Soykan Meydanı'ndan İnönü Caddesi üzerinden Öğretmenevi'ne kadar yürüdüler.
 
Mitinge TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, İl Müftüsü Ümit Çimen, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Genel Başkanı Hasan Meşeli, ve siviltoplum kuruluşlarının temsilcileri katıldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 75
Bu Ay : 18465
Toplam : 27723

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom