MOTAŞ kontrol ve çağrı merkezi hizmete girdi

Malatya ulaşım araçların sahadaki hareketleri merkezden izlenebilecek ve sisteme bağlanarak yönlendirilebilecek.

MOTAŞ kontrol ve çağrı merkezi hizmete girdi Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi MOTAŞ şirketi tarafından, genişleyen hizmet ağını kontrol altında tutmak, seferlerdeki araçlarınve şoförlerin takibini yapmak, hatlarda yaşanabilecek sıkışıklıklara anında müdahale edebilmek amacıyla Kontrol Merkezi kuruldu.

7/24 saat esasına göre hizmet verecek olan Kontrol Merkezi ile ilgili bilgi veren MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, toplu taşıma hizmeti yürüten araçların sahadaki hareketlerininbu merkezden izlenerek başlangıç ve kontrol noktalarından online olarak takip edileceğini belirtti.

Tamgacı; “Ayrıca GSM Telsiz altyapısı üzerinden araçlarımızla anlık olarak haberleşme sağlanırken, araçlarımızdaki LED bilgilendirme ekranları da yenilenerek,son dakika gelişmeleri ve acil durum bildirimleri bu ekranlarımız üzerinden yapılabilecektir.

Yine Kontrol Merkezimiz bünyesinde Çağrı Merkezimizi de kurarak hizmete sunduk. Vatandaşlarımız artık toplu taşıma hizmetlerimiz ile ilgili dilek, temenni ve şikâyetlerini Çağrı Merkezimizin 0 422 502 2 502 numaralı telefon hattı üzerinden bildirebilirler. Ayrıca, 0 552 502 2 502 numaralı WATSAPP hattı üzerinden de bize ulaşabilecekler ” dedi.

Çakır: Kontrol Merkezinden ana duraklar anlık izlenebilmektedir

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise MOTAŞ Kontrol ve Çağrı Merkezi’nin hizmete girmesiyle birlikte bir yandan sahada hizmet vermekte olan araçlar ve şoförleri takip edebileceklerini, bir yandan da vatandaşların talep ve şikâyetlerini daha kısa sürede alarak sonuçlandırabileceklerini söyledi.

Başkan Çakır, “Büyükşehir Belediyemiz MOTAŞ Trambüs Bakım ve Kontrol Merkezibünyesinde oluşturduğumuz Kontrol Merkezi’ndeki ekranlarımız vasıtasıyla ana durak noktaları anlık izlenebilecek, sürücülerden gelen bilgiler doğrultusunda araçlar ve donanımları ile ilgili arıza kaydı oluşturma ve arızalı aracın bakımı için yönlendirmesi sağlanabilecektir” dedi.

Çakır, “Ayrıca hizmete sunulan MOTAŞ Çağrı Merkezi ile de vatandaşlardan gelen her türlü soruya anlık cevap verilebilecek ve beklenen durağa en yakın otobüs bilgisi, güzergâh bilgisi hareket saatleri vb. bilgilendirme işlemleri bir telefonla yapılabilecektir” şeklinde konuştu.

Vatandaşlarımızın bildirimleri şirketimize yön verecektir

Başkan Çakır, “Merkeze gelen sürücü hataları ve yaşanabilecek olumsuzluklar araç içerisindeki sisteme bağlanılarak anlık olarak izlenebilmektedir. Böylece hatalara müdahale süresi azami kısaltılmış ve hizmet kalitesi yükseltilmiş olacaktır. Tüm bu çalışmalardan istediğimiz verimliliği elde etmemiz için öncelikle yolcularımızın tüm görüş, öneri, talep ve şikâyetlerini bize bildirmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımızın bu konudaki bildirimleri kurumumuza yön verecektir. Azami verimlilik için bu gereklidir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 313
Bu Ay : 2797
Toplam : 2797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom