Denetim Kontrol Teknesi alındı

Büyükşehir Belediyesi, Karakaya Barajı üzerinde seyahat güvenliğini artırıyor.

Denetim Kontrol Teknesi alındı Malatya Güncel

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Karakaya Baraj Gölü üzerinde teknelerin denetimlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmak amacıyla İçsu Denetim Kontrol Teknesi satın aldı.

Büyükşehir Belediysi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, baraj üzerinde bulunan teknelerin denetim, kontrol ve kayıt işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi amacıyla 5 metre boyunda, 50 HP gücünde bir tekne alındığı belirtildi.
 

Çakır: Teknelerin güvenliği için denetimler yapacak
 

Yeni alınan tekneyi inceleyerek bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, alınan denetim kontrol teknesinin baraj üzerindeki teknelerin güvenliği için önemli görevler yapacağını söyledi.

Çakır, teknenin Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı İç Sular Taşıma ve Kontrol Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet vereceğini belirterek, “40 knot (74 km) hız kapasitesine sahip bu tekne sayesinde Karakaya Baraj Gölü üzerinde bulunan teknelerin can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından denetlemeler artık daha hızlı bir şekilde yapılacak. 7 kişi kapasitesindeki teknemiz, aynı zamanda baraj üzerinde arıza veya kaza gibi durumlarda acil müdahale de yapabilecek” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom