Yeni doğan bebeklere hoş geldin hediyesi

‘Hoş Geldin Bebek’ projesi kapsamında Devlet Hastanesi Kadın Doğum servisi ziyaret edildi.

Yeni doğan bebeklere hoş geldin hediyesi Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi fiziki yatırımlarının yanı sıra sosyal ve kültürel hizmetlere de büyük önem veriyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 2015 yılında başlatılan ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu proje kapsamında beraberinde Devlet Hastanesi Başhekimi Erhan Berk ve Sağlık - Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu ile birlikte Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Kadın Doğum Servisini ziyaret etti.

Mumcu: 1900 yavrumuza hediye paketi verdik

22 Aralık Perşembe günü gerçekleşen ziyaret sırasında bir konuşma yapan Mumcu, “Belediyemiz Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının 1,5 yıl önce hayata geçirdiği Büyükşehir Belediye Başkanımızın destek verdiği ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi kapsamında Malatya Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini ziyaret ediyoruz.

Proje kapsamında bugüne kadar yaklaşık 1900 çocuğumuza hediye paketi dağıtımı yapıldı. Bu paketlerimizin içerisinde dünyaya yeni gelen yavrularımızın kısa vadede ihtiyacını karşılayacağı birçok malzeme bulunmaktadır. Bu ziyaretlerimizde Sayın Büyükşehir belediye Başkanımız Ahmet Çakır adına annelerimizi tebrik ediyoruz. Bu sosyal projemiz bundan sonrada devam edecektir. Hastane Başhekimimize ve çalışan bütün personeline samimi katkı ve çabalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başhekim: Projeden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum

Büyükşehir Belediyesi tarafından çok güzel bir sosyal proje başlatıldığını belirten Hastane Başhekimi Dr. Erhan Berk, “Hastanemizde doğumu gerçekleşen 1900 yavrumuza Büyükşehir Belediyemizin sosyal proje ile yaptığı destek çok güzel. Hastalarımız adına başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a, Genel Sekreter Yardımcımız Ertan Mumcu’ya ve Sağlık Sosyal İşler Dairesine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yapılan destek ve yardımlarla daha sağlıklı nesiller yetişecek” şeklinde konuştu.

Suriyeli Aileden teşekkür

Kadın Doğum Servisinde bir kız çocuğu dünyaya getiren Suriyeli aile de ziyaret edildi. Suriye’deki savaş ve kaos ortamından kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriye’li anne kendilerini Türkiye’de güvende hissettiklerini belirterek hediyelerinden dolayı da Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Anlamlı davranış

Malatya Beydağı Kampüsü Kadın Doğum Servisinde yeni doğan bir bebeğin ailesinden anlamlı bir davranış sergilendi. 15 Temmuz direnişinin sembol isimlerinden olan Ömer Halisdemir’in ismi Malatya’da yeni doğan Ömer Halis’de yaşayacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 261
Bu Ay : 1579
Toplam : 1579

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom