Tüm yollar açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 18 Aralık Pazar günü sabah saati itibariyle bütün yolları ulaşıma açtı.

Tüm yollar açıldı Malatya Haber

14 Aralık tarihinde yoğun bir şekilde yağan ve Malatya genelinde yolların tamamına yakınının kapanmasına neden olan kar yağışı sonrasında aralıksız çalışan Malatya Büyükşehir Belediyesi, 18 Aralık Pazar günü sabah saati itibariyle bütün yolları ulaşıma açtı.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, geçtiğimiz hafta Çarşamba günü kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarına başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı bünyesindeki karla mücadele ekipleri, 4 günlük yoğun çalışmanın ardından tüm yollarda ulaşımı sağladı.

6 bin km’ye yakın yol açıldı

Kar yağışı esnasında ve sonrasında oluşan tipi nedeniyle büyük zorlukların yaşandığı karla mücadele çalışmaları neticesinde, Merkez İlçe Belediyeleri ile sürdürülen koordineli çalışmalar sonucunda Malatya genelinde 6 bin km’ye yakın kar temizleme çalışması yapıldı.

Daha önce yağan kar sırasında 1.300 km dolayında yol açma çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, son yağan karla birlikte bu yıl karla mücadele kapsamında 7 bin km’nin üzerinde yol açma çalışması gerçekleştirdi.

17 Aralık Cumartesi günü akşamı itibariyle Akçadağ ilçesinde 2, Pütürge ilçesinde de 4 mahalle olmak üzere toplam 6 kırsal mahallede ulaşımı sağlayamayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sözkonusu bu 6 mahalleyi de 18 Aralık Pazar günü sabah itibariyle temizleyerek, Malatya genelinde kardan kapanan tüm yolları açmış oldu.

Kar temizleme çalışmaları ara sokaklarda devam ediyor

Merkez ve kırsalda tüm yolları ulaşıma açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de ara sokaklarda karla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Ekipler bir taraftan ara sokaklardaki karları temizlerken, bir taraftan da toplanan karları kamyonlarla tahliye ediyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 99
Bu Ay : 7245
Toplam : 7245

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom