24 saat karla mücadele çalışması

Büyükşehir Belediyesi yüzlerce ekip ve araçla çalışmalarını sürdürüyor.

24 saat karla mücadele çalışması Malatya Haber

14 Aralık Çarşamba günü yağan etkili kar yağışı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanırken, kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmasına başlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarına 14 Aralık Çarşamba günü sabah saatlerinde kar yağışı ile birlikte başladı.

Malatya genelinde yol ağının tamamına yakınının yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığı, açılan birçok yolun ise tipi nedeniyle tekrar kapandığı belirtilen açıklamada; Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı bünyesindeki karla mücadele ekiplerinin gece-gündüz demeden 24 saat esasına göre mücadele çalışması yaptığı kaydedildi.

Kapanan yollar ulaşıma açılıyor

14 Aralık Çarşamba günü kar yağışı ile birlikte tuzlama ve küreme çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yağışın gün boyu sürmesi nedeniyle başta ana arterler olmak üzere mümkün olduğu kadar ana yolları ulaşıma açık tutmak için büyük bir çaba gösterdi. Tuzlama çalışmasının yanı sıra küreme çalışmalarını da sürdüren ekipler, akşam saatlerinde kar yağışının durmasıyla birlikte toplanan karların nakledilmesine de başladı.

Merkez ilçe belediyeleri ile koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalara yüzün üzerinde ekip ve araç katılırken, personel sayısının ise bine yaklaştığı kaydedildi.

Binlerce km yol ulaşıma açıldı

Büyükşehir Belediyesi ekipleri karın yağdığı ilk günde, tipi nedeniyle karla mücadelede büyük zorluklar yaşamasına rağmen, 15 Aralık Perşembe günü sabaha kadar 1000 km dolayında kapanan yolu ulaşıma açtılar. 15 Aralık Perşembe günü de karla mücadele çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edep ekipler, akşam sat 16.00  itibariyle 2 bin km dolayında yolu daha ulaşıma açarak, toplamda 3 bin km dolayında yol açma çalışması gerçekleştirdiler.

Vatandaşlardan destek

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yolların açılması ve kaldırımların bir anda temizlenmesinin mümkün olmadığı belirtilerek, başta esnaflar olmak üzere vatandaşların da destek olması gerektiği belirtildi. Bazı esnaflar dükkânlarının önünü temizleyerek karla mücadele çalışmalarına destek olduğu belirtilerek, bu mücadele tüm esnaf ve vatandaşların katılması istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 2
Bu Ay : 7125
Toplam : 11874

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom