Sokak hayvanları için yem bırakıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından kardan dolayı aç kalmamaları için doğaya gıda maddeleri bırakıldı

Sokak hayvanları için yem bırakıldı Malatya Güncel

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Veteriner Şube Müdürlüğü ekipleri doğada yaşayan hayvanları unutmadı. 

Çarşamba günü etkili olan kar yağışı sonrasında doğada yaşayan hayvanlar için Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hilmi Öksüztepe, Veteriner Şube Müdürü Sami Altaş ve Malatya Doğa ve Hayvanlar için El Ele Derneği Başkanı Gülsüm Fırat tarafından sokak ve yaban hayvanları için çeşitli yerlere yem bırakıldı.

10 gün devam edecek

Yem bırakılması sırasında yapılan açıklamada, kar yağışından dolayı doğada barınan hayvanların aç kalmamaları için böyle bir çalışma yapıldığı belirtilerek ”10 gün süreyle devam edecek olan bu çalışmamız sırasında belirlenen alanlara et, köpek maması, ekmek ve buğday bırakılmaktadır. Programın ilk gününde Yaka Mahallesi yolu üzerinde ve şehir mezarlığı içerisinde belli noktalara köpek maması, ekmek ve buğday bırakıldı” denildi.

Örnek bir çalışma

Malatya Doğa ve Hayvanlar için El Ele Derneği Başkanı Gülsüm Fırat yapılan bu çalışmanın çok anlamlı olduğunu belirterek, “Yapılan bu çalışma Türkiye’de birçok Belediye’ye örnek olacak bir çalışma. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır beye ve ekibine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 221
Bu Ay : 1496
Toplam : 1496

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom