Akçadağ'da levha çalışması yapıldı

Akçadağ ilçesinde, vatandaşların güvenli ve rahat bir şekilde ulaşım sağlamaları için Büyükşehir Belediyesi tarafından yön levha çalışması yapıldı.

Akçadağ'da levha çalışması yapıldı Malatya İlçe

Malatya’nın Pütürge’den sonra en dağınık yerleşim yerine sahip olan Akçadağ ilçesinde, vatandaşların güvenli ve rahat bir şekilde ulaşım sağlamaları için Büyükşehir Belediyesi tarafından yön levha çalışması yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından Akçadağ İlçe merkezi ile kırsal mahallelerin tümüne yön levhaları dikildi.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre; 1193 km2’lik alana sahip olan, 77 mahalle ve 169 mezrası bulunan Akçadağ’da Büyükşehir Belediyesi tarafından 277 adet yön levhası dikildi. Yapılan levhalama sayesinde mahalle ve mezralara ulaşım daha rahat ve kolaylaşırken, adres karmaşasının da önüne geçildiği kaydedildi.

Ali Kazgan: Büyükşehir Belediyemiz ile tam bir uyum ve ahenk ile çalışıyoruz

Akçadağ Belediyesi olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde olduklarını ve ilçede önemli projeler gerçekleştirdiklerini belirten Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, yön levhaları sayesinde herkesin gitmek istediği yere şaşırmadan rahatlıkla gideceğini söyledi. Büyükşehir’le birlikte Akçadağ’da Kentsel Dönüşüm Proje sürecinin devam ettiğini, MASKİ tarafından ilçenin içmesuyu ve kanalizasyon şebekelerinin yenilendiğini, katı atık istasyonu ihalesinin yapıldığını belirten Başkan Kazgan, “Büyükşehir Belediyemizile tam bir uyum ve ahenk ile çalışıyoruz. Bunlardan biri trafik ve yönlendirme levhaları. İlçemiz Pütürge’den sonra en dağınık yerleşime sahip bir ilçe. 1193 km2 bir alana sahip. 77 mahallemiz ve 169 mezramız var. Artık Akçadağ’da kim nereye giderse gitsin rahatlıkla gidecek. Yanlışlıkla başka yerlere gitmeyecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın şahsında tüm ekibine teşekkür ediyorum” dedi.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 243
Bu Ay : 1561
Toplam : 1561

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom