Turizm merkezi Malatyamıza değer katacak

Turim ve Cazibe Merkezi'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından peyzaj ve düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Turizm merkezi Malatyamıza değer katacak Malatya Kültür-Sanat

Malatya Büyükşehir Belediyesine devredildikten sonra Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından projesi hazırlanarak ihalesi yapılan, Turizm Cazibe Merkezinde çalışmalar tamamlanma aşamasına getirildi.

Yapımı büyük oranda tamamlanan Turizm Cazibe Merkezinde incelemelerde bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Metin Torun, “Malatya Valiliği tarafından yapılan ve belli bir süre atıl durumda kaldıktan sonra Büyükşehir Belediyemize devredilen, akabinde de Turizm Cazibe Merkezi olarak planladığımız bu alanı, Sayın Başkanımızın talimatları doğrultusunda biran önce tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüt Proje ve Keşif Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan proje çerçevesinde bu alanda bulunan kerpiç evler; Kent Tarihi Müzesi, Kafe-Kıraathane-Anı Evi, Resim-Müzik-Fotoğraf Atölyesi, Malatya Mutfağı ve Çocuk Kulübü olarak değerlendirilecek.

Bu alandaki çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Şu anda peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Sayın Başkanımızın desteği ile çalışmalarımızı kısa bir süre sonra tamamlamayı planlıyoruz. Malatya’mıza değer katacağına inandığımız projemiz tamamlandığında, Malatya’ya güzel ve nezih bir mekânı kazandırmış olacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 440
Bu Ay : 7586
Toplam : 7586

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom