Kuluncak'ta meydan düzenleme çalışması yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kuluncak ilçesinde meydan düzenleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kuluncak'ta meydan düzenleme çalışması yapılıyor İlçe-Belde

Malatya’nın ilçeleriyle birlikte sağlıklı büyümesini sağlamak için projelerini bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Kuluncak ilçesinde sürdürdüğü meydan düzenleme çalışmaları kapsamında üstyapı çalışmalarını da yüzde 50 seviyesinde tamamladı.

MASKİ tarafından içmesuyu, kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından düzenleme çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, ilçe meydanında 10 metre genişliğindeki yolda kaldırım ve yol düzenleme çalışmaları yapıyor. Bu çalışmaların devamında peyzaj, aydınlatma ve yeşil alan çalışması da yapılacak. Meydanı çevreleyen dükkânlar ise geleneksel Türk motifine sahip doğramalarla kaplanacak.

Yol hizmetleri noktasında Kuluncak’ta başarılı bir tablo ortaya çıkaran Büyükşehir Belediyesi ilçede bu yıl 50 kilometre asfalt çalışması yapmıştı. Büyükşehir Belediyesi 19 kilometre uzunluğundaki Kuluncak, Bıyıkboğazı, Konaktepe grup yolu, 28 kilometre uzunluğundaki Zafer, Hacolar, Kızılmağara, Hacıhasanlar, Yaşarlar, Cörtenler, Yukarı Selimli, Aşağıkömüklü ve Yukarıkömüklü grup yolu ile 1.5 kilometre uzunluğundaki Kaynarca Mahallesi ile Kuluncak merkezde asfaltlama çalışmaları yapmıştı.

Başkan Boyraz: Büyükşehir, Kuluncak’ın güzel yüzünü ortaya çıkardı

Büyükşehir Belediyesi’nin Kuluncak’ta yaptığı proje ve yol çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Büyükşehir Belediyesinin Kuluncak’ın güzel yüzünü ortaya çıkardığını söyledi.

Büyükşehir sürecinden sonra Malatya genelinde özellikle ilçelerde hizmet noktasında beklentilerin karşılandığı ifade eden Başkan Boyraz, “Bu tablonun oluşmasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın çok önemli payı var. Birçok ilçenin yol noktasında problemlerinin büyük kısmı çözüldü. İlçe merkezimizde meydan düzenleme çalışmalarında sona yaklaştık. Yol, kaldım, aydınlatma, çevre düzenlemeleri yapılıyor. Öncesinde altyapı çalışmaları yapıldı. Asfaltı olmayan birçok mahallemiz asfalt ile tanıştı. Huzurlarınızda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom