Dünya Engelliler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

İnönü Üniversitesin'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle etkinlik gerçekleştirdi.

Dünya Engelliler Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi ile İnönü Üniversitesi Vakfı Rehabilitasyon Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle etkinlik gerçekleştirdi.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki etkinliğe Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nusret Akpolat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Söylemez, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan ve sözlerine 3 Aralık Dünya Engelliler Gününükutlayarak başlayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinlikler düzenlenerek engelli bireylere yönelik farkındalığın oluşturulması hedeflenmektedir. Bu anlamda ülkemizde de önemli işler yapılmaktadır. Ülkemizin ekonomik ve refah seviyesi yükseldikçe de engellilerimizle ilgili daha çok iyileştirmeler yapılacaktır. İnönü Üniversitesi olarak bizde üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.

Kampüslerimizdeki tüm fiziki yapılanmalar engelli bireylerimizin de istifade edebileceği şekilde yapılmaktadır. Ayrıca eğitim, sosyal ve kültürel bağlamda da yapılan ciddi çalışmalar ve etkinliklerle engelli bireylerimize katkı sunmaktayız. Tabimesele sadece bu ve benzeri çalışmalar yapmak değildir. Belki de en önemlisi engellilerimizle ilgili kafamızda oluşan bazı ön yargılardır. Dolayısıyla önce kendi içimizdeki engelleri kaldırmak zorundayız. Bunu yapabildiğimiz takdirde şartlar ve imkânlardâhilinde aşılamayacak hiçbir mesele yoktur. Özellikle engellilerimizle ilgili yapılan her düzenleme ve yenilikte, onlarla ve yakınlarıyla işbirliği içerisinde olmak, alınan karalarla ilgili onların da fikirlerinden istifade etmek daha sağlıklı işlerin ortaya çıkmasına vesile olacaktır.” dedi.

İnönü Üniversitesi Vakfı Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Zülal Kaleci de, Merkez'i tanıtan ve buradaki çalışmalarını anlatan bir sunum yaptı. Engelsiz İnönü Birimi sorumlusu Nurhan Sevinç ise birimin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Program, İnönü Üniversitesi Engelli Çocuklar Araştırma ve Uygulama Merkezi ile İnönü Üniversitesi Vakfı Rehabilitasyon Merkezi tarafından hazırlanan şiir dinletisi, müzikal, mehteran ve semah gösterisi, dans ve halk oyunları ile renklendirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 103
Bu Ay : 103
Toplam : 103

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom