Onun adı eğitim merkezine verildi

15 Temmuz darbe girişimi esnasında yaralanan ve sonrasında şehit olan Ramazan Sarıkaya’nın adı Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’ne verildi.

Onun adı eğitim merkezine verildi Malatya Güncel

Malatya TOKİ 568 Konutları yanındaki Eğitim Merkezine adı verilen Ramazan Sarıkaya, hain darbe girişiminde 241’nci Şehit olmuştu. FETÖ'nün darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasını savunmak için Saraçhane’ye giden ve darbeci hainler tarafından iki kurşunla ağır yaralanan Ramazan Sarıkaya, 39 gün tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu. Çoklu organ yetmezliği sebebiyle İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürerken şehit olan Sarıkaya, Fatih Camii’nde kılınan cenaze Namazının ardından Edirnekapı Şehitliği’nde defnedilmişti.

Evli ve dört çocuk babası Ramazan Sarıkaya, 52 yaşındaydı. Aslen Malatyalı olan Sarıkaya, İstanbul’da bulunan Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın (AKDAV) gönüllüsü idi.

Büyükşehir, Şehitlerin adını yaşatıyor

Bu arada Malatya Büyükşehir Belediyesi daha önce, 15 Temmuz’da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı Kahramanca savunarak darbeci hain elebaşını alnından vurması sonrası Şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ismini 2. Ordu Komutanlığı karşısında bulunan konferans salonuna, Malatyalı 15 yaşındaki Şehit Engin Tilbaç’ın isimi ise Toki-2 de bulunan Semt konağına vermişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 563
Bu Ay : 16525
Toplam : 16526

Son Eklenen Firmalar

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI

Ay Nakliyat

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: Medya İnternet