Onun adı eğitim merkezine verildi

15 Temmuz darbe girişimi esnasında yaralanan ve sonrasında şehit olan Ramazan Sarıkaya’nın adı Malatya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’ne verildi.

Onun adı eğitim merkezine verildi Malatya Haber

Malatya TOKİ 568 Konutları yanındaki Eğitim Merkezine adı verilen Ramazan Sarıkaya, hain darbe girişiminde 241’nci Şehit olmuştu. FETÖ'nün darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasını savunmak için Saraçhane’ye giden ve darbeci hainler tarafından iki kurşunla ağır yaralanan Ramazan Sarıkaya, 39 gün tedavi gördüğü hastanede şehit olmuştu. Çoklu organ yetmezliği sebebiyle İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürerken şehit olan Sarıkaya, Fatih Camii’nde kılınan cenaze Namazının ardından Edirnekapı Şehitliği’nde defnedilmişti.

Evli ve dört çocuk babası Ramazan Sarıkaya, 52 yaşındaydı. Aslen Malatyalı olan Sarıkaya, İstanbul’da bulunan Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın (AKDAV) gönüllüsü idi.

Büyükşehir, Şehitlerin adını yaşatıyor

Bu arada Malatya Büyükşehir Belediyesi daha önce, 15 Temmuz’da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı Kahramanca savunarak darbeci hain elebaşını alnından vurması sonrası Şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ismini 2. Ordu Komutanlığı karşısında bulunan konferans salonuna, Malatyalı 15 yaşındaki Şehit Engin Tilbaç’ın isimi ise Toki-2 de bulunan Semt konağına vermişti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 647
Bu Ay : 6731
Toplam : 6731

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom