Çini Sanatı Büyükşehirle ilerliyor

Çini Sanatı, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı atölyeyle 5 yıldır kesintisiz olarak sürdürülüyor.

Çini Sanatı Büyükşehirle ilerliyor Malatya Kültür-Sanat

Geleneksel El Sanatlarımız arasında önemli bir yer tutan Çini Sanatı, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı atölyeyle 5 yıldır kesintisiz olarak sürdürülüyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde MABESEM kursları kapsamında devam eden Çini Atölyesi gün geçtikçe kalitesini arttırıyor. İlk olarak 2011 yılında açılan Çini Kursu, Usta Öğretici Semra Özdemir’in nezaretinde Malatya’da sanata katkı sunmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Sanat Etkinlikleri Şube Müdürlüğü bünyesindeki Çini Atölyesi hakkında bilgiler veren Usta Öğretici Semra Özdemir, “İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik Mezunuyum. 2011 yılında Malatya Belediyesi Sanat Merkezi’nde Çini Kursu vermeye başladım. O günden bu yana 200’ü aşkın kursiyer kayıt yaptırarak atölyemizden yararlandı. Gerek yaptığımız çalışmalar olsun gerekse kursa olan ilgi, alaka ve kişilerin kursa olan duygularını anlamak adına olsun çok güzel yol aldığımızı düşünüyorum. Yapılan çalışmalarımızın kalitesi yıl geçtikçe gün geçtikçe arttı. Bu sanata ilgisi alakası olan insanlar geldikçe atölyemizin kalitesi daha da arttı” dedi.

Çini Sanatını seven herkes bekleniyor

Tüm Malatyalıların Sanat Merkezini ziyaret etmelerini ve Çini kursunu da görmelerini istediğini kaydeden Semra Özdemir, “İlgisi olan tüm hemşerilerimizi Çini yapmaya davet ediyorum. Her meslekten vatandaşlarımız bugüne kadar kursumuza geldi. Bu işe gönül vermiş, bu sanatı sevmiş herkesi bekliyoruz. İlgili insanlar geldikçe bizlerin de motivasyonu artıyor. İlgili olan 15 yaş üstü çocukları da kursumuza kabul ediyoruz.

Aileler de çocukları ders çalışma yoğunluğundan biraz olsun buraya göndererek farklı bir uğraşla adeta psikolojik destek almalarını sağlayarak çok önemli bir iş yapmış olurlar. Burası bir rehabilitasyon eğitimi gibi. Güzel bir atölyemiz var. Kursiyerlerimiz hep memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Biz de onlardan memnunuz. Hepsine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MABESEM Çini Kursu’na kayıt yaptırılarak hafta içi günlerde devam edilebildiği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 55
Bu Ay : 2599
Toplam : 2599

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom