Büyükşehirden 60 dönümlük mesire alanı

Orduzu Pınarbaşı’nda Turgut Özal Tabiat Parkı devamında 60 dönümlük alanın Mesire alanı olarak düzenlenmesi için ihale yapılarak, inşaat çalışmalarına başlandı.

Büyükşehirden 60 dönümlük mesire alanı Malatya Haber

Mesire Alanı inşaat çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, proje içerisinde, 35 cins hayvanın bulunduğu mini bir hayvanat bahçesi, akvaryum, havuz, gölet, doğal tabiat parkı, pergola, kır kahvesi gibi alanların bulunduğunu söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya’ya İLKleri kazandırmaya devam ediyor. Yaptığı yatırım, hizmet ve uygulamalarla örnek Büyükşehir Belediyeleri arasında yer alan Malatya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de içerisinde mini hayvanat bahçesi ve akvaryum bulunan Mesire Alanı düzenliyor.

Orduzu Pınarbaşı’nda Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Turgut Özal Tabiat Parkı devamında düzenlenen yeni mesire alanı 60 dönümlük alandan oluşuyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından ihalesi yapılarak, inşaat çalışmaları başlayan alanın önümüzdeki yıl bitirilerek hizmete açılması planlanıyor.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapılan düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu. Orduzu Pınarbaşı’nın Malatya’nın önemli noktalarından biri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Mişmiş Park ve Turgut Özal Tabiat Parkı dışındaki alanların da düzenlenmesinin önem taşıdığını kaydetti.

Çakır: 35 tür hayvan olacak

Turgut Özal Tabiat Parkı’nı güzel bir düzenlemeyle geçtiğimiz yıl halkın hizmetine sunduklarını belirten Başkan Çakır, şimdi de bu alanın devamındaki 60 dönümlük bir alanda düzenleme çalışmasına başladıklarını söyledi. Çakır özetle şunları söyledi: “Turgut Özal Tabiat Parkı devamındaOrduzu’ya doğru, 60 dönüm civarında bakımsız ve atıl bir arazi vardı. İçerisinde hayvanat bahçesinin de bulunduğu bir proje hazırlayarak, ihalesini yapıp, inşaatına başladık.

Buranın da düzenlemesiyle birlikte mesire alanlarımız daha da büyüyecek. Çünkü geçtiğimiz yıl görüldü ki mevcut alan da yetersiz kalıyor. On binlerce hemşerimiz buraya gelerek ziyaret ediyor. Yeni düzenlediğimiz alan içerisinde; kuşlar, evcil hayvanlar, küçük atlardan oluşan bakımı kolay 35 dolayında türün bulunduğu bir hayvanat bahçesinin yanı sıra, göletler, havuzlar, akvaryum, kır kahvesi ve dinlenme alanları gibi unsurlar bulunuyor. Kış şartlarını da göz önüne alarak, önümüzdeki yıl bitirmeyi planladığımız bu proje yaklaşık 7 milyon liraya mal olacak.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 208
Bu Ay : 208
Toplam : 208

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom