Çiftçiler için163 proje hazırlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi çiftçilerin hibe desteği alması amacıyla ücretsiz olarak hazırlanan projelerin toplam bedeli 9.4 milyon lira.

Çiftçiler için163 proje hazırlandı Malatya Ekonomi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından çiftçilerin hibe desteği alması amacıyla ücretsiz olarak hazırlanan projelerin toplam bedeli 9.4 milyon lira.

 

Büyükşehir statüsü ile birlikte Malatya genelinde hizmet seferberliği başlatan ve önemli projeleri hayata geçiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, fiziki belediyecilik hizmetlerinin haricinde diğer alanlarda vatandaşlara önemli destekler veriyor.

Tarım ve hayvancılığın büyük önem arz ettiği günümüzde, bünyesinde Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kurarak, çiftçilerin bilgilendirilmesi ve eğitilmesi noktasında bugüne kadar yoğun çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlanan hibe desteklerinden çiftçilerin faydalanmaları için projeler hazırlıyor.

163 proje hazırlandı

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, çiftçilerin desteklerden faydalanmaları için rehberlik ve proje hizmetleri veriliyor. Bu kapsamda çiftçiler adına toplam 163 adet proje hazırlanarak, sisteme girişleri yapıldı. Hazırlanan projelerinin 97’sini arıcılık  ürünleri oluştururken, 64’ünü bitkisel üretim çeşitlendirilmesi ile işlenmesi, 1’ini bal işleme tesisi, 1’ini de soğuk hava ve kurutma ünitesi oluşturuyor.

Projelerin tutarı 9.4 milyon lira

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından çiftçilere ücretsiz olarak hazırlanan tarım ve hayvancılıkla ilgili projelerin toplam tutarı 9.4 milyon lira civarında. Hazırlanan projeler içerisinde arıcılıkla ilgili olarak; 19.185 polen tuzaklı, 6.450 polen tuzaksız, 700 plastik tabanlı, 56 bal süzme, 42 bal dinlendirme, 63 polen kurutma, 1 polen temizleme, 14 güneş enerji sistemi, 12 karavan ve 1 güvenlik kamera sistemi, bitkisel üretimle ilgili olarak da; 39 mibzer, 41 pulluk, 55 kültüvatör, 53 römork, 49 pülverizatör, 22 goble-diskaro, 1 konveyör, 25 gübre serpme, 6  tesviye küreği, 8 çayır biçme, 1 su tankeri ve 6 rotavatör bulunuyor.

Pütürge ve Savaklı’da projeler hayata geçirilecek

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak,Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna sunulan ve üreticilerin kaderini değiştirecek olan2 büyük proje hayata geçirildi. Bu kapsamda 980 bin liralık Pütürge Bal Üreticileri Birliği Bal İşleme Tesisi ile 1.7 milyon liralık Savaklı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Soğuk Hava ve Kurutma Ünitesi projelerinin TKDK tarafından incelenmesinin devam ettiği, en kısa sürede projelerin onaylanarak çiftçilerin hizmetine sunulacağı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 197
Bu Ay : 1515
Toplam : 1515

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom