Pütürge yolları asfaltlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Pütürge’de yol çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Pütürge yolları asfaltlanıyor Malatya Haber

Çalışmalar kapsamında ilçe merkezi sıcak asfalt ile kaplanıyor. Büyükşehir Belediyesi 14 kilometre uzunluğundaki Pütürge-Taşmış-Tepehan grup yolunu ise asfaltlayarak hizmete açtı.

Malatya genelinde yatırım ve hizmetlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi,  MASKİ tarafından Pütürge ilçesinde yapılan ve halen devam eden içmesuyu ve kanalizasyon çalışmalarının tamamlandığı bölgelerde asfaltlama çalışmaları yapıyor.

İlçe merkezinde biten çalışmaların devamında asfalt çalışmasına başlayan Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında vatandaşların yollardan olumsuz etkilenmemesi için ekipleri seferber etmiş durumda.

Büyükşehir Belediyesi 14 kilometre uzunluğundaki, Pütürge-Taşmış-Belen-Gündüz-Karakaya-Tepehan grup yolunuda asfaltlayarak hizmete açtı. Geçtiğimiz yıl yolda altyapı ve yol genişletme çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, yolu 4 metre genişlikten 11 metre genişliğine çıkardı. Tepehan bölgesine gidiş gelişleri 2 kilometreye yakın kısaltan yol, Pütürgeliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bu tablo bizleri mutlu etti

Yapılan çalışmaları değerlendiren Pütürgeliler, Büyükşehir Belediyesi’nin Pütürge’ye önemli hizmetler yaptığını söylediler.

Pütürge’nin birçok grup yolunun standartlara uygun hale getirildiğini ifade eden Pütürgeliler, “Eskiden arçların çıkamadığı, traktörlerin ve iş makinelerinin zorla çıktığı yollara şimdi otomobillerimizle gidebiliyoruz. Önceki yollarımız çok dardı. İki araç karşılıklı gidemezdi. Şimdi geniş yollarda rahat bir şekilde gidebiliyoruz. İlçe merkezimiz de önemli altyapı yatırımları oldu. Ekipler altyapıdan sonra oluşan yol sorununu çözmek için harıl harıl çalışıyorlar. Bu duruma Pütürge’de az rastlanırdı. Bu tabloyu görmek bizleri mutlu etti. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 318
Bu Ay : 8214
Toplam : 12963

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom