Kanalboyu kavşağı trafiğe açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kanalboyu kavşağında menfez yapım çalışmalarını tamamlayarak, yolu trafiğe açtı.

Kanalboyu kavşağı trafiğe açıldı Malatya Haber

Kanalboyu çevre düzenleme çalışmaları kapsamında birinci etabı tamamlayarak hizmete sunan Büyükşehir Belediyesi, düzenleme çalışmaları kapsamında Atatürk anıtı önünde yetersiz kalan eski menfezin yerine 50 metre uzunluğunda, 2.5 metre yüksekliğinde, 5 metre genişliğinde köprü menfez yaptı.

Menfez ile birlikte yağmur drenaj kanallarının da yapıldığı anıt önü kavşakta, Büyükşehir Belediyesi üstyapı düzenleme çalışmaları kapsamında, havuz ve peyzaj düzenleme çalışmaları gerçekleştirecek.

Yoğun trafiğin bulunduğu anıt önü kavşak, geceli-gündüzlü çalışmalar sonucunda kısa bir sürede tamamlandı. Asfaltlama çalışması da yapılan kavşak, ulaşıma açıldı.

Büyükşehir Belediyesi anıt önü kavşak çalışmalarından sonra 5. etap olan ikinci kanalboyu projesine başlayacak. Görsel anlamda Malatya’ya ayrı bir renk katacak olan proje tamamlandığında, kanalboyu kimliğine uygun bir şekilde düzenlenmiş olacak. Büyükşehir Belediyesi bölgede; Kernek Şelalesi, Hürriyet Parkı, Kanalboyu birinci bölüm çalışmalarını tamamlamıştı. Anıt önü kavşak düzenleme çalışmalarının ardından, Büyükşehir Belediyesi projenin 5’ci ayağı olan kanalboyu ikinci etap çalışmalarını 2017 yılının bahar aylarında tamamlamayı hedefliyor.

Büyükşehir Belediyesi aynı bölge içerisinde kalan bazı okulları imzalanan protokolle almış, yerine meydan ve bilim, sanat, spor merkezleri yapmak için proje çalışmalarına da başlamıştı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 197
Bu Ay : 1515
Toplam : 1515

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom