Doğanşehir'de MASKİ çalışmaları sürüyor

Başkan Ahmet Çakır, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ile birlikte ilçede yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Doğanşehir'de MASKİ çalışmaları sürüyor İlçe-Belde

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Doğanşehir İlçesi’nde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı yatırımlarına devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ile birlikte ilçede yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Çakır: Doğanşehir’e 22 Milyonluk Yatırım Yapıyoruz

Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte üst yapı çalışmalarına başlanacağını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, daha yaşanabilir bir Doğanşehir’in ortaya çıkacağını söyledi.

MASKİ’nin Malatya’nın her ilçesinde hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “İçmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmaları hususunda ilçelerimize çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Şu an bütün ilçelerimizin alt yapısında çalışma var. Bunlardan en önemlilerinde bir tanesini Doğanşehir İlçemizde yapıyoruz. İlçe merkezinin alt yapısı tamamen yenileniyor. Şuan 90 bin metre kanalizasyon, 75 bin metrede içmesuyu şebeke hattı yenileme ihalesi yapıldı.

18 milyon TL’lik maliyeti olan çalışmamız devam ediyor. Bunlar sadece ilçe merkezine yaptığımız yatırım. MASKİ Genel Müdürlüğümüz Doğanşehir İlçesi geneline 22 milyon TL’lik bir yatırım yapıyor. Üst yapı çalışmalarını yapmadan alt yapı çalışmalarını yapmak gerekiyor. Dolayısıyla bu ilçemizde de ilk önce alt yapıdan başladık. Alt yapı bittikten sonra hemen üst yapıya geçeceğiz. Çalışmalarda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 509
Bu Ay : 547
Toplam : 547

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom