Doğanşehir güzel bir meydana kavuşacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın en büyük ilçesi olan Doğanşehir de meydan düzenleme projesi yapacak.

Doğanşehir güzel bir meydana  kavuşacak Doğanyol

Uzun yıllardır atıl durumda olan yeni sanayi sitesini Doğanşehir Belediyesi ile birlikte Doğanşehir’e kazandıran Büyükşehir Belediyesi yeni sanayi sitesinin altyapı, yol problemlerini çözmüş ve ilçe merkezinde bulunan sanayici esnafın yeni sanayi sitesine taşınmasını sağlamıştı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ilçe merkezinde kalan sanayi sitesinde incelemelerde bulunarak, ilçeye kazandırılacak meydan projesiyle ilgili bilgiler verdi. İnceleme gezisine Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük’te katıldı.

Yeni sanayi sitesine esnafların taşınmaya başladığını belirten Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, “İlçemizin içinde kalan sanayi sitesine Büyükşehir Belediyemiz güzel bir proje hazırladı. Şuan kötü bir görünüme sahip bu alan yakın zamanda Doğanşehir’e layık bir yere dönüşecek. Bu proje ilçemizde büyük heyecan yarattı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Şehir ve ilçelerin meydanlarla anıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın birçok ilçesinde meydan sıkıntısı yaşandığını söyledi.

Doğanşehir’in gelişen, büyüyen ve göç alan bir ilçe olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Doğanşehir ilçemizde kısa, orta ve uzun vade de bazı hizmet ve projeler hazırladık. Altyapı sorunlarını şuan çözüyoruz. MASKİ Genel müdürlüğümüz şuan ilçemizde kanalizasyon ve içmesuyu çalışmaları yapıyor. Yakın zamanda doğalgaz gelecek. Uzun yıllar atıl durumda olan yeni sanayi sitesini Doğanşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemize kazandırdık. 25 esnafımız buraya taşındı. İlçe merkezi içinde sıkışmış bir alanda bulunan sanayi sitesini yıkarak yerine meydan yapacağız. Burada hayata geçireceğimiz projeyle birlikte Doğanşehir ilçemiz güzel bir mekana kavuşacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 509
Bu Ay : 547
Toplam : 547

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom