Malatya'da at izi it izine karıştı

Dün gerçekleşen Feto tutuklamaları, Malatya Kamuoyunda darbe karşıtığı ile bilinen kimi kişilerin de tutuklamalara dahil edilmesi STK ları rahatsız etti.

Malatya'da at izi it izine karıştı Türkiye-Dünya

İnönü Üniversitesi’nde aralarında rektör yardımcısı, dekan vekili ve bazı meslek yüksekokulu müdürlerinin de bulunduğu 27 kişi FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Bu özellikli tutuklamalara tepki gösteren 70 yakın STK temsilcileri ,  İnönü Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ziyaret ederek, operasyona tepki gösterdiler.

Yapılan açıklamada;

Bilindiği gibi 40 yıldır milletimizin samimiyet ve fedakârlığını suistimal ederek millet ve devlet içinde çöreklenen ve dolaylı dolaysız tüm milletimizi mağdur eden FETÖ/PDY yapılanması bu millete yapılabilecek en büyük kötülüğü de 15 Temmuz gecesi yüzlerce insanımızın şehit olmasına ve binlercesinin yaralanmasına sebep olan darbe teşebbüsü ile yapmıştır.

Ancak 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti ve milletimizin dik duruşu sayesinde tarihe “Darbe” olarak değil “15 Temmuz Halk Devrimi” olarak geçmiştir. Bugüne kadar vesayet odaklarınca küçümsenen ve denkleme dâhil edilmeyen milletimiz o gece hem kendi hem de devletinin kaderine sahip çıkmıştır. O günden bugüne FETÖ’ye karşı başlatılan devletten tasfiye mücadelesine milletimiz çok büyük oranda destek vermiştir.

Ancak bu mücadele verilirken Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi zaman zaman “at izi it izine karıştırılmış”, kimi art niyetli çevrelerce asılsız iftira ve ifadelere dayanarak yer yer keyfi uygulamaların ve kurum içi hesaplaşmaların aracı haline getirilmeye çalışılmıştır. Bu üzüntü verici operasyonlardan biri de maalesef dün (09.11.2016) Malatya’da gerçekleştirilmiştir. Düşünsel yapısı ve cemiyet mensubiyeti kamuoyunca yakından bilinen ve FETÖ/PDY yapılanmasıyla uzaktan yakından ilgisi olmayan bazı üniversite yönetici ve akademisyenleri de bu operasyona dâhil edilmiştir.

Asılsız iftira ve ifadelere dayanan böylesi uygulamaların bu arkadaşlarımızın itibarının zedelenmesine yol açması bir yana başta 15 Temmuz olmak üzere bütün şehitlerimizin kemiklerini sızlatacak ve milletimizin destan yazdığı bu haklı mücadeleye gölge düşürecektir.

Biz Malatya’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları olarak bu mücadele sürecinde, FETÖ’ye karşı oluşan meşru zemini kendi kişisel ya da gurupsal çıkarları için kullanmak isteyenlerin olduğunun farkında olduğumuzu ve bu uygulamalara karşı sessiz kalmayacağımızın tüm kamuoyunca bilinmesini istiyoruz.

Son olarak FETÖ’ye karşı yürütülen mücadelenin adalet, hukukun üstünlüğü ve insan hakları ilkelerine uygun olarak ve halkımızın güvenini sarsmayacak şekilde yürütülmesi hususunda hassasiyet gösterilmesini tüm yargı, kolluk ve idari yöneticilerimize hatırlatmayı bir borç biliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Malatya Sivil Toplum Temsilcileri"

İmza atan STKlar şunlar;

ANESİAD, ANKA, Arapgir Kadınlar Derneği, Bağımlılıkla Mücadele Platformu, Bayındır-Memursen, Benbirsen, Bihamder, BİLSAM, BİLSAM Yayınları, Birey ve Toplum Dergisi, İmam Hatipliler Derneği, Boğaziçi Derneği, Büro Memursen, Birlik Vakfı, ASKON, MİLADER, Battalgazi Muhtarlar Derneği, AYDER, DİLDER, Malatya Ortak Değerler Platformu, Malatya Süt Üreticileri Birliği, Mimarlar Odası, MAZLUMDER, MEMURSEN konfederasyonu, Meşale Derneği, Milli Türk Talebe Birliği, MÜSİAD, Niyazi Mısri Vakfı, Orduzu Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, Hander, Hanımeli Derneği, Diyanetsen, Eğitim Bir Sen, Eğitim Bir Sen Üniversite Şubesi, Dilekder, Empati Düşünce Topluluğu, Enerji Bir Sen, ENSAR Vakfı, Cihannuma Derneği, Radyocular Derneği, Rehber Derneği, Rışvanlılar Derneği, Taştepe Eğitim Derneği, Tecde Derneği, TEKDER, Gündüzbey Eğitim Derneği, Hakiş Konfederasyonu, Hukuki Araştırmalar Derneği, Hanımınçiftliği Derneği, Hasırcı Kültür Derneği, Hayat Vakfı, Toç Bir Sen, TOKİ Dayanışma Derneği,  Toplum Gönüllüleri Derneği, TİMAV, Hizmet İş Sendikası, Hukukçular Derneği, İHH Malatya Şubesi, İlesam  Malatya Temsilciliği, İlim Yayma Cemiyeti, Türkiye Yazarlar Birliği Malatya Şubesi, Ulaştırma memursen, TÜGVA, Kademran Dergisi, Karagöz Derneği, Konak Eğitim Kültür Derneği, YURTDER, Zeynal Abidin Vakfı, YEKSAM ve Yeşeren Umutlar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 198
Bu Ay : 7321
Toplam : 12070

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom