Başharık ve Hasan Varol'da alt yapı çalışması

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor.

Başharık ve Hasan Varol'da alt yapı çalışması Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ile birlikte Başharık-Hasan Varol bölgesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Muhtar Akkaya: Mahallelim Adına Teşekkür Ediyorum

Başharık Mahalle Muhtarı Erdal Akkaya, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Malatya genelinde hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu belirterek, “MASKİ Genel Müdürlüğü burada büyük bir çalışma yapıyor. Kayıp-kaçaklar önleniyor. Çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Dr. Özgür Özdemir ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çakır: Sular Bir Daha Kesilmeyecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, maliyeti 1 milyon 632 bin TL olan 7 bin 50 metrelik hat çalışmasının yapılacağını ifade ederek, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte bölgede içmesuyu alt yapısının sorunsuz bir hale geleceğini söyledi. Başkan Çakır, “Her iki mahallemizin şebeke hatları tamamen yenileniyor. Eski boruları iptal ederek daha sağlıklı ve daha kaliteli borulara geçiyoruz. Bir yandan da kayıp-kaçak suların önüne geçmiş oluyoruz. Kaçak suların çoğu arızadan kaynaklanıyor. Bu yenile ile birlikte bunların da önüne tamamen geçmiş olacağız.

Çalışmalar tamamlandığında Avrupa Birliği standartlarına uygun, sistemli, ölçülebilir ve yönetilebilir bir suyumuz olacak. Önceden bir arıza olduğunda 4-5 mahallemizin suyu kesiliyordu. Bu çalışmadan sonra bir mahallenin dahi suyu kesilmeyecek. Sadece ilgili sokağın suyu kesilecek. Vatandaşlarımız yıl içerisinde bile bir defaya mahsus bir kesintiyle bile karşı karşıya kalmayacak. Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarımız tamamlandıktan sonra sağlıklı bir içmesuyu alt yapısına kavuşmuş olacağız.

Malatya merkezdeki şebeke yenileme çalışmalarımızın maliyeti yaklaşık 20 milyon TL. Bu çalışmalarımızı Malatya geneline yayacağız. Şu anda Başharık ve Hasan Varol Mahallesi için Maliyeti 1 milyon 632 bin TL olan 7 bin 50 metre hat çalışması, 500 adet abone bağlantı çalışması ve 1 adet debimetre odası yapacağız. Şuana kadar 5 bin 800 metrelik kısmını tamladık. İnşallah kalan kısmını da en kısa sürede tamamlayacağız. Halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu. Başkan Çakır, Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmasını yapan işçilere tatlı ikramında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 386
Bu Ay : 8445
Toplam : 8445

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom