Yol yapım çalışmaları hız kesmiyor

Tecde-Yeşilyurt yolunu, çevre yolu Maşti kavşağına bağlayacak 3.5 kilometre uzunluğundaki yolda çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Yol yapım çalışmaları hız kesmiyor Malatya Haber

Tecde, Karakavak, Çilesiz, Fahri Kayahan bölgesindeki trafik sirkülasyonunu aza indirecek olan ve çevre yolunun batı girişindeki trafiği rahatlatacak yol 50 metre genişliğinde açılıyor.

Yol güzergahında bulunan 36 evin kamulaştırmasını yaparak yıkan Büyükşehir Belediyesi, yolun 1.5 kilometrelik bölümünü 2015 yılında hizmete açmıştı. 2 kilometrelik bölümde ise çalışmalarına ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, yol üzerinde bulunan 5 evi daha yıkacak. Bostanbaşı’nda 2 kilometre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde açılan Çiftlik Caddesi de planlamalar çerçevesinde, Tecde-Maşti yoluna bağlanacak.

50 metrelik yolumuz, Malatya’nın en büyük ve en düz caddelerinden biri olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır çalışmaların devam ettiği yolda incelemelerde bulunup, çalışan personele tatlı ikram etti. Yol çalışması ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Çakır, Malatya’nın en uzun ve en düz caddesini açtıklarını, yolu gelecek yıl Malatyalıların hizmetine sunmayı arzuladıklarını söyledi.

Bölgenin sağlıklı gelişmesi için çok çeşitli projeler hazırladıklarını belirten Başkan Çakır, “Kent içinde büyük önem verdiğimiz ve üzerinde çok durduğumuz Tecde-Yeşilyurt yolunu, çevre yolu Maşti kavşağına bağlıyoruz. 3.5 kilometre uzunluğunda 50 metre genişliğinde açılan yolumuz Malatya’nın en büyük ve en düz caddelerinden biri. Burada geçtiğimiz dönemlerde 24 evin kamulaştırmasını yaparak yıktık ve yolumuzun 1.5 kilometrelik bölümünü açtık. Bu yıl 17 evden 12 sinin yıkımını yaptık. 5 ev sahibiyle de görüşmeye devam ediyoruz. Bu yıl 1 kilometrelik bölümünü açıyoruz. Önümüzdeki yıl burayı tamamen açmış olacağız” dedi.

270 Dönümlük park projemize önümüzdeki yıl başlamayı planlıyoruz

Önemsedikleri bir diğer konunun da Karakavak bölgesinin sağlıklı gelişmesini sağlamak olduğunu dile getiren Başkan Çakır, “Bölgenin cazibe merkezine dönüşmesi için bir dizi çalışmalarımız var. Bu projelerimizden biri olan 270 dönümlük park projemize, 2018 yılı içerisinde başlamayı arzuluyoruz.  Projesi hazırlanan parkımız Malatya da bulunan parklarımızın çok ötesinde bir park olacak. İçinde biyolojik gölet, botanik bahçesi, kültür merkezi, müze gibi birçok yaşam alanını içinde barındıracak proje bölgenin nefes almasını sağlayacak” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 62
Bu Ay : 3035
Toplam : 3035

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom