İl İl Yöresel Ürünler Fuarı sona erdi

Türkiye’nin birbirinden farklı ve güzel lezzetleri, yöresel ürünleri ve tatları Malatya’da buluştu.

İl İl Yöresel Ürünler Fuarı sona erdi Malatya Ekonomi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından 28 Ekim – 06 Kasım 2016 Tarihleri arasında bu yıl ikinci kez düzenlenen “İl İl Yöresel Ürünler Fuarı” sona erdi.

28 Ekim – 06 Kasım 2016 Tarihleri arasında düzenlenen “İl İl Yöresel Ürünler Fuarı” 7'den 70'e ziyaretçi akınına uğradı.

Edirne’den Kars’a tüm yöresel ürünlerin katıldığı fuarda birbirinden farklı yöresel lezzetler Malatyalılara sunuldu.

Başkan Çakır: “200 bin kişi fuarımızı ziyaret etti”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır; "Hamd olsun "2. İl İl Yöresel Ürünler Fuarımızı"da başarıyla tamamladık ve 2016 yılında 9 Fuar ile Malatya’mızı Fuarlar Kenti yaptık. 40 ilimizden 100’e yakın firmanın katıldığı fuarımızı, binlercesi komşu illerimizden olmak üzere 200 bini aşkın hemşehrimiz ziyaret etti. Fuarımıza katılan tüm firmalarımıza, teşrif eden misafirlerimize ve büyük bir özveri ile fuarımızı organize eden Kültür AŞ çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Akın: “Türkiye’nin farklı lezzetlerini Malatyamıza sunduk”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; “ Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz İl İl yöresel ürünler fuarımıza, Türkiye’nin yedi bölgesinde birbirinden farklı ve güzel lezzetler katıldı. Firmalar ve vatandaşlarımız fuarımızda memnun ayrıldı. Fuarımızı 10 gün boyunca ziyaret eden tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Karadeniz ürünlerini Malatyalılarla buluşturan Alican Aygün ise, İl il yöresel ürünler fuarı çok yoğun ve kalabalık geçti. Malatya’yı çok sevdik. Malatya insanını çok sevdik. Malatyalı insanı çok sıcakkanlı insanlar. Keşke bir daha fuar olsa, bütün ürünlerimizi bitirdik. Emeği geçen herkese teşekkürlerini belirtti.

Fuarı ilk günden itibaren gezen ve çok iyi bulduğunu söyleyen Zeynep Şengönül ise, hemen hemen her yörenin ürününü görme ve alış-veriş yapma şansımız oldu. Son günler baya kalabalık ve yoğun geçti. Fuarın her yıl olmasını istiyorum. Türkiye’nin farklı ürünlerini burada görme şansımız oluyor diye belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 802
Bu Ay : 2384
Toplam : 2384

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom