MASKİ'den Akçdağ'a ziyaret

MASKİ Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı yatırımlarına devam ediyor.

MASKİ'den Akçdağ'a ziyaret Malatya İlçe

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı yatırımlarına devam ediyor. Yatırımlar kapsamında Akçadağ İlçesi’ne 21 milyon TL’lik yatırım yapılacak. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, daha yaşanabilir bir Akçadağ için MASKİ’nin çalışmalarını yoğunlaştırdığını kaydetti.

21 Milyon TL Yatırım Yapılıyor

Akçadağ ziyareti kapsamında Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan ve Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan ile bir araya gelen Özdemir, ilçe genelinde devam eden ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Dr. Özgür Özdemir; “Akçadağ içmesuyu ve kanalizasyon işi kapsamında ilçeye maliyeti 2 milyon TL olan 40 bin 527 metre içmesuyu hattı, maliyeti 555 bin TL olan 4 bin 574 metre kanalizasyon hattı çalışması yaptık.

Ayrıca Akçadağ merkezde maliyeti 9 milyon 794 bin TL olan 45 bin 646 metre içmesuyu hattı çalışması ve 47 bin 761 bin metre kanalizasyon hattı çalışmasının yanı sıra 4 adet içmesuyu terfi binası, 25 adet vana odası ve 3 adet debimetre odası inşasına başladık. Ayrıca Akçadağ’a bağlı Çakıllıpınar, Çobanuşağı ve Güzyurdu Mahalleri’nde ise maliyeti 558 bin TL olan 14 bin 630 metre içmesuyu hattı ve 5 adet su deposu yapımı çalışmasını bitirdik. Akçadağ’a yapacağımız çalışmalar bununla sınırlı kalmayacak.

Kömekavak ve Yaylımlı Mahalleleri için 8 bin 126 metre kanalizasyon hattı çalışmasına başladık. Bahri Mahallesi için ise 20 bin metre içmesuyu hattı ile 6 bin 625 metre kanalizasyon hattı projesini hazırladık. En kısa sürede ise burada çalışmalar başlayacak. DAP kapsamında ise Akçadağ için maliyeti 972 bin TL olan 9 bin 270 metrelik sulama kanalı yapımı çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Dr. Özdemir, Çalışmaları İnceledi

Ziyaretlerin ardından Akçadağ merkezde ve Yaylımlı mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, yatırımlarımızın tamamlanmasıyla birlikte daha yaşanabilir bir Akçadağ’ın ortaya çıkacağını ifade ederek, “Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 453
Bu Ay : 776
Toplam : 776

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom