Hatalı tartıya yasal işlem

Malatya genelinde Ölçü ve Tartı aletleri denetiminde hatalı bulunan tartılara yasal işlem uygulanıyor.

Hatalı tartıya yasal işlem Malatya Güncel

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından işletmeler tarafından kullanılan ölçü ve tartı aletlerinin kontrolleri ve damgaları yapılarak muayeneleri gerçekleştiriliyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığı Zabıta Şube Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Ölçü ve Ayar Memurluğu tarafından; 3516 sayılı Ölçü Ayar Kanunu gereği, işletmelerde kullanılan tartı aletlerinin periyodik muayeneleri yapılarak hatılı tartı aleti kullanan işletmeler uyarılarak, gerekli tedbirlerin alınması isteniyor.

Ölçü ve Ayar Memurluğu ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, arızalı ölçü ve tartı aletlerinin kullanılmaması için işletmelere gerekli uyarılar yapılmaktadır. Yapılan denetimler sonucunda hatalı ve tartı aletlerinin tespit edilmesi veya beyanname eksikliği görülen durumlarda ise ilgili kanun hükümleri gereğince hatalı ölçü aletlerinin tamir edilmesi, tamir edilmediği hallerde ise gerekli cezai müeyyide uygulanmaktadır.

Malatya genelinde denetimlerini sürdüren Ölçü ve Ayar Memurluğu ekipleri tarafından Darende, Aşağı Ulupınar, Balaban, Ayvalı; Doğanşehir, Polat, Sürgü, Erkenek ve Kurucuova’da faaliyet gösteren işletmeler denetlendi.

Zabıta Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Ölçü ve Ayar Memurluğu tarafından yapılan denetimlerin, aralıksız bir şekilde Malatya genelinde devam edeceği ve hatalı tartı aleti kullananlar hakkında yasal işlem yapılacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom