Engellilere ücretsiz diş sağlığı taraması

Engelli ve engelli ailelerine yönelik ücretsiz ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ taraması yapıldı.

Engellilere ücretsiz diş sağlığı taraması Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Ağız Diş Hastanesi işbirliğinde engelli ve engelli ailelerine yönelik ücretsiz ‘Ağız ve Diş Sağlığı’ taraması yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nde yapılan diş taramasına Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Diş Tabibi Dr.Fuat Demirtaş, Hastane Müdür Yardımcısı Hatice Bulut, Engelliler Koordinasyon Şube Müdürü Seyit Soner Yılmaz ile engelliler ve engelli aileleri katıldı.

Engelliler Koordinasyon Şube Müdürü Seyit Soner Yılmaz, engellilerin sosyal hayata adaptasyonları noktasında yapmış oldukları sosyal ve kültürel çalışmaların yanı sıra özellikle sağlık alanında engellilerin bilinçlenmesine yönelik çalışmalar yapmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Belirli periyotlarda sağlık alanında çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirten Yılmaz, “ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yetkililerine ve personeline desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Fuat Demirtaş da ağız ve diş sağlığı konusunda engellilere yönelik genel bir bilgilendirme yaptı. Ağız ve Diş sağlığı noktasında engellilere yönelik olarak Ağız ve Diş Hastanesinde sıra beklemeden anestezi uygulaması ile diş çekimi ve diş yapımını gerçekleştirdiklerini vurgulayan Demirtaş, “Hastane yönetimi olarak maddi ve manevi tüm imkânlarımızla engelli ve engelli ailelerinin yanında yer almaktayız. Bizlere böyle bir imkânı sundukları içinde Malatya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.

Diş fırçalama teknikleri konusunda da Dt. Gülten Açıkgöz Gül, bazı bilgiler verdikten sonra, engelli vatandaşların diş taraması yapıldı. Yapılan hizmetten memnun kaldıklarını belirten engelli ve engelli yakınları, engelli vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalar ve verilen hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiklerini belirttiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 486
Bu Ay : 809
Toplam : 809

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom