Hekimhan'da 34 km asfalt çalışması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hekimhan ilçesinde 7 mahallenin ulaşım sorununu çözerken, 2 mahallede ise çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Hekimhan'da 34 km asfalt çalışması Malatya İlçe

Malatya’nın bütün ilçelerinin var olan sorunlarını çözmek için geceli – gündüzlü çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, Hekimhan ilçesinde 7 mahallede 34 kilometre birinci kat asfalt çalışması yapıp, 2 mahalleyi bir birine bağlayan 6 kilometrelik yolda ise genişletme ve altyapı çalışmaları yapıyor.

8 kilometre uzunluğundaki Salıcık - Işıklı, 10 kilometre uzunluğundaki Başkınık- Çimenlik, 11 kilometre uzunluğundaki Taşoluk - Akmağara yolu ile 5 kilometre uzunluğundaki Kösehasan mahalle yolları asfaltlandı.

6 kilometre uzunluğundaki Girmana – Kocaözü grup yolunda yol genişletme ve altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ederken; Eski Sivas yolu olarak bilinen grup yolu ise 4 metre genişlikten 8 metre genişliğine çıkarılıyor.

Hekimhan’da Büyükşehir Belediyesinin son 3 yılda önemli hizmetler ürettiğine değinen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, 7 mahallenin asfalt problemini çözdüklerini, 2 mahallenin ulaşımını sağlayan grup yolunda ise çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin son dönemlerde Hekimhan’da yaptığı çalışmalara değinen Genel Sekreter Turan, “Son 2 yılda Hekimhan ilçemizde 155 kilometre asfaltlama çalışması, 76 kilometre yol genişletme çalışması, 80 kilometrenin üzerinde ise stablize yol çalışması yaptık. Güzel Hekimhan’ımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri getirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarını tamamladığımız yollar konusunda vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bu bizleri ayrıca mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 690
Bu Ay : 3663
Toplam : 3663

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom