MASKİ kanalizasyon ve alt yapı çalışması

Battalgazi ve Yeşilyurt'a ait 18 mahallenin kanalizasyon ve alt yapısı yenileniyor.

MASKİ kanalizasyon ve alt yapı çalışması Malatya İlçe

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Battalgazi ve Yeşilyurt İlçeleri’nde kanalizasyon hattı alt yapı çalışmalarına devam ediyor. 18 mahallede maliyeti 3 milyon 500 bin TL olan 15 bin 705 Metrelik hattın 14 bin 264 metresi yapıldı.

Yapılan Çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Battalgazi ve Yeşilyurt İlçeleri’ne bağlı 18 mahallede yapılan 2. Etap kanalizasyon çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, hat çalışmalarının yanı sıra 265 adet parsel bacası yerleştirme çalışmalarının da devam ettiğini aktardı.

Dr. Özdemir, “Battalgazi-Yeşilyurt 2. Etap Kanalizasyon çalışmaları kapsamında Alacakapı, Alişar, Dilek, Göztepe, Hanımın Çiftliği, Görgü, Hasan Varol, Hidayet, Karabağlar, Karahan, Konak, Kemerköprü, Orduzu, Tecde, Yeni Mahalle, Topsöğüt, Yıldıztepe ve Yakınca Mahallelerinde kanalizasyon hattı yenileme ve yeni hat yapımı çalışmalarında sona gelindi.

Bu 18 mahallemiz için maliyeti 3 milyon 500 bin TL 15 bin 705 metrelik hat çalışması yapıyoruz. Şu ana kadar 14 bin 264 metrelik kısmını tamamladık. Ayrıca 265 adet parsel bacası yerleştirme çalışması da devam ediyor. Önümüzdeki günlerde çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 18 mahallemiz sağlam bir kanalizasyon alt yapısına kavuşmuş olacak. Emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 485
Bu Ay : 5649
Toplam : 5649

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom