Yöresel Ürünler Fuarı açıldı

Türkiye’nin yöresel tatları, Malatya’da buluştu:

Yöresel Ürünler Fuarı açıldı Malatya Kültür-Sanat

Malatya’yı fuarlar şehri haline getiren Büyükşehir Belediyesi, bir fuar organizasyonu daha gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından düzenlenen İl İl Yöresel Ürünler Fuarı, düzenlenen törenle açıldı.

Büyükşehir Belediye binası arkasında 28 Ekim Cuma günü saat 14.00’de yapılan açılış törenine Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Baro Başkanı Av. Enver Han, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, İl Müftüsü Ümit Çimen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Genel Sekreter Yardımcıları, Yeşilyurt Belediye Başkanı H.Uğur Polat, kurum, kuruluş ve şube müdürleri, STK temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Çakır: Malatya’nın mutfak kültürü yeterince tanınmıyor

Açılış töreninde bir konuşma yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın mutfak kültürünün Türkiye’de yeteri kadar tanınmadığını söyledi.

Türkiye’de yerel ürünlerin çok önemli yeri ve değeri olduğunu kaydeden Başkan Çakır özetle şunları söyledi:

“Ülkemizde yerel ve yöresel ürünlerin, mutfakların çok önemli değeri var. Bunun için turizm alanında yemek kültürünün tanıtılmasının ilimiz için önemini vurgulamak istiyorum. İl İl Yöresel Ürünler Fuarımıza Ülkemizin 22 farklı ilinden katılan yöresel ürünler var. Burada birbirinden farklı çok değerli birçok ürünümüz var. Bunları Malatya’mızda tanıtmış olacağız. Aynı zamanda Malatya’mızın ürünlerini de konuklarımıza tanıtmış olacağız. Fuarımızın verimli geçmesini diliyor, katılımcılara teşekkür ediyorum.”

Toprak: Malatya’nın önemi ortaya çıkmış oluyor

Malatya Valisi Mustafa Toprak ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında, fuarın düzenlenmesinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür etti. Vali Toprak özetle; “Ülkemizin ve milletimizin gücüne güveniyoruz. Öyle bir ülke üzerinde yaşıyoruz ki Allah’a şükrediyoruz. Her türlü ürünü, bitkiyi, üretimi bu güzel coğrafyaya vermiş. Bugün İl İl Yöresel Ürünler Fuarını yaparken de bu coğrafyanın güzelliği ortaya çıkıyor.

Burada üretimin gücünü gösteren değerli katılımcılara ve tüm konuklarımıza teşekkür etmek istiyorum. Değerli belediye başkanımıza ve ekibine böylesine güzel fuarları ilimize kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Hep birlikte bu güzellikleri daha da artırmak üzere çalışacağız. Bu güzel ürünlerde Malatya’nın bulunduğu yerin önemi ortaya çıkmış oluyor. Gastronomi dediğimiz bu güzellikleri Malatya da üzerinde barındırıyor. Bu fuarın ilimize, ülkemize üreticilerimize katılımcılarıma hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı duanın ardından, İl İl Yöresel Ürünler Fuarı açılarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Açılış töreninin ardından, törene katılan protokol üyeleri standları tek tek gezerek, yöresel ürünleri inceleyerek, bilgiler aldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 470
Bu Ay : 5634
Toplam : 5634

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom