Mehmet Özhaseki'den Başkan Çakır'a ziyaret

Uluslararası Kentsel Su ve Atık Yönetimi Sempozyumu’na katılmak üzere Mehmet Özhaseki, Bülent Tüfenkci ile birlikte Ahmet Çakır’ı ziyaret ettiler.

Mehmet Özhaseki'den Başkan Çakır'a ziyaret Malatya Haber

26 Ekim Çarşamba günü saat 16.00’da gerçekleşen ziyarete, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ninyanısraVali Mustafa Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Öznur Çalık ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı’nın yanı sıra kalabalık bir heyet eşlik etti.

Çakır: Büyükşehir statüsünün çok faydası var

Ziyaret sırasında kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bakan Özhaseki’yi Malatya ve Büyükşehir Belediyesi’nde ağırlamaktan büyük bir onur duyduklarını belirterek, Malatya ile ilgili kısa bilgiler verdi. İmar alanında çalışmalara master planları üzerinde başladıklarını belirten Başkan Çakır, Ulaşım ve Turizm Master Planlarının yanı sıra 100 bin ölçekli imar planı ile 50 bin ölçekli çevre düzeni planlarının bitirildiğini söyledi.

Başkan Çakır, özetle; “Bunun yanında jeolojik etütleri de tamamladık. Şu an Tarım Master Planı ile Sağlık Master Planı üzerinde çalışma yapıyoruz.

Kentin altyapı çalışmalarını merkezle birlikte ilçelerimizde de başlattık. Büyükşehir statüsünün bize çok önemli katkıları oldu. İlimizin sağlıklı kentleşmesi, uzun vadeli ana planların oluşturulmasının yanı sıraKentsel Dönüşüm Master Planı açısından da çok önemli. Sizlerin de takdiriyle, ilimizde bölgesel değil de ilin genel manada bir planını çıkarıp, ana plana uygun bir şekilde kentsel dönüşümü etap etap tamamlamak istiyoruz. Bu vesileylekentin daha sağlıklı dönüşümünü de gerçekleştireceğiz” dedi.

Özhaseki: Keyif alıyoruz

Başkan Çakır’a yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada, Başkan Çakır’ın Malatya için yaptığı bazı yatırımları gezerek incelediğini söyledi. Çalışmalarla ilgili olarak Başkan Çakır’dan övgüyle sözeden Özhasekikonuşmasında özetle; “Geldiğimiz andan itibaren Başkanımız yeni çalışmaları, Malatya hakkında düşündüklerini, Malatya’nın geleceğini durmadan anlatıyor. Bundan da keyif alıyoruz. Belediye başkanlarını ayakta tutan en büyük heyecan da bu. Şehrini sevmeleri, ona hizmet etmeleri. Bu anlamda Ahmet Başkan da müthiş bir başarı örneği gösteriyor. Dolayısıyla bize düşen de yardımcı olmak. Ben Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

Bakan Özhaseki’ye el dokuma halı

Ziyaret sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ziyaret anısına Bakan Özhaseki’ye el dokuma halı, kayısı kristali ile kuru kayısı hediye etti.

Malatya ve MASKİ ile ilgili sunum

Ziyaretin ardından Başkan Çakır tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye,Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ yatırımları ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 514
Bu Ay : 4915
Toplam : 4915

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom