Pütürgenin yolları düzeliyor

Pütürge ilçesinde uzun yıllardır çözülmeyi bekleyen yol sorunlarını bir bir çözen Malatya Büyükşehir Belediyesinin bu çalışmaları Pütürge halkının takdirini topluyor.

Pütürgenin yolları düzeliyor Malatya İlçe

Büyükşehir Belediyesi ilçeye bağlı Koçköy, Pazarcık ve Akpınar mahallelerinin ulaşım sorununu da çözdü.

5.3 kilometre uzunluğundaki Koçköy mahalle yolu ile Pazarcık – Akpınar Mahallesini bir birine bağlayan 2 kilometrelik yol standartları geliştirilerek, sathi kaplama asfalt ile kaplandı.

Koçköy Mahallesinin ulaşımını sağlayan 5.3 kilometrelik yol 3 metre genişlikten 6.5 metre genişliğine, Pazarcık – Akpınar Mahallesini bir birine bağlayan 2 kilometrelik yol ise 3 metreden 7.5 metre genişliğine çıkarıldı. Arazi yapısı itibariyle dağlık bir yapıya sahip bölgede uzun çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, yolu kışa girmeden tamamlamayı başardı. Tarihinde ilk defa asfalt gören mahalle yolları toz ve çamurdan kurtarıldı.

Muhtar Sırma: Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum

Yapılan yol çalışmalarını değerlendiren Koçköy Mahalle Muhtarı Ali Sırma, Malatya Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden son derece memnun olduklarını, Pütürge’nin her noktasında biriken sorunların çözüldüğünü bu çalışmaları tek başına Büyükşehir Belediyesinin yaptığını söyledi.

Muhtar Sırma, “Bundan birkaç yıl önce buralar asfalta kavuşacak deselerdi. Kimse inanmazdı. Şimdi bakın ne hale geldi. Bu çalışmaları Pütürge de yapmak gerçekten zor. Büyükşehir Belediyesi bıkmadan, usanmadan, durmadan çalışmaya devam etti ve ortaya bu güzel tablo çıktı. İstanbul’da yaşayan mahalle sakinleri yapılan hizmetleri gördüler ve şaşırdılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum” dedi.

İstanbul’dan memleketlerine dönen bazı mahalle sakinleri de yapılan çalışmalardan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Yolun önceki halinin oldukça kötü olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Araçlarımızı aşağıda bırakıp, evlerimize gelmek için hayvanları kullanırdık. Araç buralara gelemezdi. Şimdi pırıl pırıl olmuş. Toz yok, çamur yok. Ne kadar mutlu olduğumuzu anlatamam. Büyükşehir Belediyemize şükranlarımızı sunuyoruz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 217
Bu Ay : 217
Toplam : 217

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom