Malatya müzikle stres attı

TÜRKSOY Halk Çalgıları Orkestrası eşliğinde düzenlenen Türk Dünyasından Ezgiler Konserinde Türk Dünyası Geleneksel Müzik Ustaları da yer aldı.

Malatya müzikle stres attı Malatya Kültür-Sanat

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 19.TÜRKSOY Ressamlar Buluşması dolayısıyla 10 gün boyunca Malatya’da esen Türk Dünyası rüzgarı, muhteşem bir konserle taçlandırıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRKSOY ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Türk Dünyasından Ezgiler Konseri unutulmaz bir gece yaşattı.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Purtaş, Sanatçılar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları; kurum kuruluş temsilcileri ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

TÜRKSOY Halk Çalgıları Orkestrası eşliğinde düzenlenen Türk Dünyasından Ezgiler Konserinde Türk Dünyası Geleneksel Müzik Ustaları da yer aldı. Birbirinden değerli eserlerin seslendirildiği konserde dinleyiciler mest oldu. Büyük coşku yaşatan konser, yoğun alkış aldı.

Konserin sonunda protokol üyeleri tarafından Sanatçılara çiçekler takdim edildi. Çiçek takdiminde kısa bir konuşma yapan Malatya Valisi Mustafa Toprak, müziğe doyulan bir gece yaşandığını kaydederek, “Heyecan dolu ve duygulandığımız bir konser oldu. TÜRKSOY yöneticilerine ve böylesi bir topluluğu bizlerle, Malatya’yla buluşturduğu için Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a şükranlarımı sunmak istiyorum. Hakikaten bizim Altaylar’dan gelen; Balkanlar’dan Orta Asya’ya ve buralara kadar gelen o heyecanımızı bize öz çalgılarımızla hissettirdiler. Şükranlarımızı sunuyorum. Teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da konsere olan beğenisini dile getirerek, “Birbirinden değerli sanatçılarımız; dost ve kardeş ülkelerden gelen o güzel kültürü, özel giysileriyle de birlikte sunmuş oldular. Gerçekten bizi müziğe doyurdular” diye konuştu. Tüm sanatçılara teşekkür eden Başkan Çakır, “Bütün kardeş ülkelerden gelen çok değerli sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bizim bol selamlarımızı da gittikleri ülkelere götürürler. 10 gün ressamlarımız Malatya’yı resmettiler. Dolayısıyla onları ağırladık. Malatya’mızın güzel tarihi eserlerini, doğal güzelliklerini resimlere yansıttılar. Bu konserle final yapmış oldular. Hepsine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 474
Bu Ay : 7620
Toplam : 7620

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom