Sonbahar budaması böyle yapılır

2016 Yılı Güz Dönemi Malatya İli Tarımsal Yayım ve Eğitim" programı kapsamında çiftçilere, meyve bahçelerinde sonbahar bakımı ve budama anlatıldı.

Sonbahar budaması böyle yapılır Malatya Eğitim

"2016 Yılı Güz Dönemi Malatya İli Tarımsal Yayım ve Eğitim" programı başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından "2016 Yılı Güz Dönemi Malatya İli Tarımsal Yayım ve Eğitim" programı kapsamında tarım ile uğraşan çiftçilere,meyve bahçelerinde sonbahar bakımı ve budama konusunda pratik ve teorik bilgiler verildi.

Konu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre; Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Tarımsal Projeler Şube Müdürlüğü tarafından meyve bahçeleri olan çiftçilere sonbahar bakımı ve budaması konusunda pratik ve teorik bilgiler verildiği belirtildi.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bünyesinde görev yapan teknik personeller eşliğinde verilen bakım ve budama eğitiminin Kuluncak ilçesi Sofular mahallesinde başladığı ve talepler doğrultusunda eğitimlerin devam edeceği kaydedildi.

Teknik personeller tarafından verilen eğitimler ile tarımda yanlış uygulamaların önüne geçildiği ifade edilirken, iklim ve toprak yapısına göre yetiştirilmesi mümkün olan yeni çeşitler hakkında da bilgiler verildiği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 128
Bu Ay : 3269
Toplam : 3269

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom