Bu parkları yaygınlaştıracağız

Başkan Çakır, Yaşam Merkezi arkasında yapımı tamamlanan Yaşam Parkı ve Kaykay Pistinde incelemelerde bulundu.

Bu parkları yaygınlaştıracağız Malatya Güncel

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Genel Sekreter Ercan Turan ve bazı daire başkanları ile birlikte Yaşam Merkezi arkasında yapımı tamamlanan Yaşam Parkı ve Kaykay Pistinde incelemelerde bulundu.

Yaşam Parkı hizmete hazır

Yaşam Merkezinin Malatya için önemli bir alan olduğunu belirten Başkan Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak Yaşam Merkezi arkasındaki alanı Yaşam Parkı olarak düzenledik. Peyzaj çalışmaları, çimlendirme, çiçeklendirme, bisiklet ve yürüyüş yollarının bulunduğu 15 dönümlük çok güzel bir park meydana gelmiş oldu” şeklinde konuştu.

Standartlara uygun kaykay pisti yapıldı

Malatya’da standartlara uygun bir şekilde kaykay pisti yaptıklarını da dile getiren Başkan Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızdan gelen yoğun istek ve talep üzerine Yaşam Parkı alanı içerisinde 1000 m2’lik bir alana sahip kaykay pisti oluşturuldu. Daha önce yapmış olduğumuz çalışmalar içerisinde olmayan ve çocuklarımızın eksikliğini duyduğu kaykay pistini standartlara uygun bir şekilde hazırlayarak hizmete sunduk. Gençlerimizin ve çocuklarımızın bu talebi doğrultusunda Malatya’daki bir eksikliği daha gidermiş olduk.

Yaşam Merkezimiz, bulunduğu alan itibariyle uluslararası müsabakaların yapıldığı tenis kortları, bay bayan yüzme havuzları, hamamları ve diğer sosyal donatıları ile gerçek bir yaşam merkezi haline dönüşmüş durumda.

Böylesine güzel parkları arkadaşlarımızın gayreti ile şehrin her noktasına yaymayı amaçlıyoruz. Yaşam Parkının ve Kaykay Pistinin yapılmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yaşam Merkezinde uluslararası müsabakaların yapıldığı tenis kortları, bay bayan yüzme havuzları, hamam, fitnes aletleriyle çevre düzenlemesi ile birlikte tam bir yaşam merkezi haline dönüşmüş oldu.

Böyle güzel parkları arkadaşlarımızın gayreti ile şehrin her noktasında çoğaltacağız. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom