İlçelerimize hizmet verecek güzel bir mekan

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır yapımı devam eden yeni ilçe ve köy garajında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İlçelerimize hizmet verecek güzel bir mekan Malatya Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Genel Sekreter Ercan Turan ve bazı daire başkanları ile birlikte yapımı devam eden yeni ilçe ve köy garajında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Sanayi kavşağındaki trafiği rahatlatacak

Malatya’nın önemli sorunlarından birinin ilçe ve köylerden gelen toplu taşıma araçları olduğunu belirten Başkan Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak mevcut sorunları ortadan kaldırmak için daha önceden Sancaktar Mezarlığı arka kısmına Doğu Garajını, Çavuşoğlu Mahallemize de Arapgir Garajının yapımını gerçekleştirmiştik.

Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe terminali olarak kullanılan ancak sanayi kavşağında ciddi trafik sıkışıklığına neden olan eski otogarı, bulunduğu alandan yapımı devam eden yeni ilçe ve köy garajına taşıyarak merkezdeki trafik sıkışıklığını hafifletmeyi amaçlıyoruz.

Yapımına devam edilen ilçe ve köy garajı sanayi bölgemizde kuşak yolu bağlantısına yakın bir alanda yapılmaktadır. Yapımı belli bir aşamaya getirildi. Malatya’mıza ilçelerden ve köylerden gelen yolcularımız yeni garajın merkeze de yakın olmasından dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar. Yeni garajımız bu bölgemizin de gelişmesine katkı sunacaktır.

Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği yeni ilçe ve köy garajı içerisinde 42 dükkân bulunmakta. Bu dükkânlardan 24 tanesi yazıhane olarak hizmet verecek. Geriye kalan dükkânlar ise işyeri olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Yeni ilçe ve köy garajımız 15 dönümlük bir alan üzerine kurulmakta. Bu alanının 5 dönümlük kısmı park ve yeşil alan olarak planlandı.

Yapımı tamamlandığı zaman ilçelerimiz ve köylerimizden gelen yolculara uzun yıllar hizmet verecek güzel bir eseri Malatya’ya kazandırmış olacağız. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 28
Bugün : 181
Bu Ay : 181
Toplam : 181

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom