Malatya'nın tarım potansiyeli çok yüksek

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat TURSUN, Malatya’nın iklim ve bitki örtüsü çeşitliliği belki Türkiye’nin hiçbir yerinde yok.

Malatya'nın tarım potansiyeli çok yüksek Malatya Eğitim

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İl Koordinatörü Murat TUNÇ İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat TURSUN’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Murat TUNÇ, Prof. TURSUN’a yeni görevinde başarılar dileyerek TURSUN’un dekanlığının Malatya için hayırlara vesile olması temennilerinde bulundu.

Ziyarette Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hakan YILDIRIM ve TKDK Uzmanı Mehmet Zeki DİNÇARSLAN’ın da katılımıyla bir istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıda Malatya’nın tarımsal imkânları ve Ziraat Fakültesi’nin diğer kurumlarla işbirliği ile yapabileceği etkinlikler hususunda fikir alışverişinde bulunuldu. Daha önce bir çok ilde çalıştığını söyleyen Prof. TURSUN “Malatya’nın iklim ve bitki örtüsü çeşitliliği belki Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Çukurova gibi tarımıyla öne çıkan bölgelere göre bile Malatya’nın bir üstünlüğü var. Bu coğrafyada her türlü ziraat faaliyetinin gerçekleştirilmesi mümkün.

İnşallah diğer kurumlarla da birlikte çalışarak bu potansiyelin saha yansıtılması hususunda elimizden geleni yapacağız” dedi. TKDK İl Koordinatörü Murat TUNÇ da konuşmasında kurum olarak Malatya tarımının Avrupa Birliği seviyesine ulaşması için çaba gösterdiklerini ve bu çabaların ortak akılla daha verimli hale geleceğini söyleyerek “Ziraat Fakültesi’nin bize yol göstermesi çok önemli. Bu şekilde ilgili kurumların bir araya gelmesi, istişarelerde bulunması ilimiz tarımı için ufuk açıcı olacaktır. Bilimselliği sahaya yansıtabilirsek tarımda verimliliği sağlarız. Bu şekilde Malatyamızın birçok potansiyel ürününün değerlendirilmesinin de kapısını açarız” şekilden konuştu.

Toplantı neticesinde Ziraat Fakültesi öğrencilerine yönelik bilgilendirme toplantıları yapılması, paydaşların da dahil edileceği ortak akıl toplantılarının düzenlenmesi hususunda tarafların fikir birliği oluştu.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 27
Bu Ay : 210
Toplam : 210

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom