Turizm cazibe merkezinde incelemeler yapıldı

Ahmet Çakır, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Turizm Cazibe Merkezinde (Kerpiç Evler) incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Turizm cazibe merkezinde incelemeler yapıldı Malatya Haber

Kongre ve Kültür Merkezi yanında bulunan kerpiç evlerin Büyükşehir Belediyesine devredilmesinin ardından, hazırlanan proje ile sözkonusu alanın Turizm Cazibe Merkezine dönüştürülmesi için tadilat ve onarım çalışmaları başlatıldı.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilerek tadilatına başlanan kerpiç evlerde; iç ve dış dökülen sıvaların yeniden yapılması, ahşap taşıyıcıların güçlendirilmesi, elektrik ve sıhhi tesisat ile çevre düzenleme ve yağmur suyu drenaj çalışmaları yapılmaktadır. 

İnceleme gezisi sırasında,Malatya’ya birçok sosyal ve kültürel alan kazandırdıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak kültürel ve sosyal faaliyetlere önem veriyoruz. Belediyeciliğin kültürel boyutunun o kente ve insana değer katacağına inanıyoruz. Bu amaçla başlatmış olduğunuz çalışmalar neticesinde Belediye olarak Malatya’ya birçok sosyal ve kültürel alan kazandırdık. Semt Konakları, Sanat Galerisi, Çok Amaçlı Belediye Sosyal Tesisleri, Yaşam ve Spor Merkezi, Nikâh Sarayı gibi birçok eseri Malatya’mıza kazandırdık.

Eski valilerimizden Sayın Ulvi Saran zamanında Malatya Konaklarının yaşatılması, kerpiç evlerin gelecek nesillere aktarılması amacıyla başlatılan proje yarım kalmıştı. Bu alanın Belediyemize devri ile burayı Sanat Sokağı gibi içerisinde sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenlenebildiği bir mekân haline getireceğiz.

Bu alandaki tadilat çalışmaları devam etmektedir. Tadilat çalışmaları kapsamında güçlendirme çalışmalarının yanı sıra iç ve dış sıva yenileme çalışmaları, ahşap kaplamaları devam ediyor.  Toplamda 3 milyon 500 bin lira bir harcamayla yapılmakta olan çalışmalar tamamlandığı zaman bu alan Malatya’nın önemli merkezlerinden biri haline gelecek. Malatya’nın güzide güzel yerlerinden biri olacak. Yapılan çalışmalar çok kaliteli bu çalışmalarda emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Ahmet Çakır inceleme gezisi sonrasında tadilat çalışmalarına katılan personellere tatlı ikramında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 20
Bugün : 151
Bu Ay : 151
Toplam : 151

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom