MASKİ'den yatırım atağı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Eski Malatya Bölgesi muhtarlarıyla bir araya geldi.

MASKİ'den yatırım atağı Malatya Haber

MASKİ Genel Müdürlüğü Alibaba Tesisleri’nde gerçekleştirilen buluşmada bölge için yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ele alındı. Toplantıya Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Alacakapı Mahalle Muhtarı Nafiz Sayın, Karabağlar Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Balta, Çolakoğlu Mahalle Muhtarı Şahin Çolakoğlu, Yeni Mahalle Muhtarı Mehmet Kırıktaş, Bahçelievler Mahalle Muhtarı Aziz Kartal, Toptaş Mahalle Muhtarı Kadir Tursun, Meydanbaşı Mahalle Muhtarı Ramazan Şener, Karahan Mahalle Muhtarı Remzi Öngen, Dolamantepe Mahalle Muhtarı Mehmet Erol, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, daire başkanları ile şube müdürleri katıldı.

Alacakapı Muhtarı Nafiz Sayın: 2017 yatırım yılı olacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’nin takdire şayan çalışmalar yaptığını ifade eden Alacakapı Mahalle Muhtarı Nafiz Sayın, 2017 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Eski Malatya Bölgesi’nde yatırım atağı başlatacağını belirterek, “2017 yılında bölgemizde büyük yatırımların planının yapıldığını öğrendik. 2017 yılı Eski Malatya bölgesinde yatırım yılı olacak. Kısa sürede bu bölgemiz şahlanacak. Yaptığınız ve yapacağınız tüm çalışmalardan dolayı Allah hepinizden razı olsun. Bu güne kadar hangi hizmeti istediysek aldık. Mahallelimiz adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çakır: Bölgeye Ciddi Yatırımlar Yapacağız

2017 yılının başlarında Eski Malatya Bölgesi’ndeki mahallelerinde içmesuyu alt yapısı konusunda dukdil çelik borular ile Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) sistemine geçileceğini kaydeden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir olduktan alt yapıda tek elden yönetim çok önemli. Şehrin geleceği açısından içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapısı projelerine önem veriyoruz. MASKİ bu kapsamda ilk günden itibaren çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Eski Malatya bölgesinde bulunan mahallerimizde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) sistemine geçilecek. Bir suyun ölçülebilir olmasının maliyeti gerçekten çok yüksek rakamlar gerektiriyor. Bir şehrin içmesuyunu tamamen ölçülebilir sisteme dahil etmek için 300-400 milyon TL harcamak gerekiyor. Meydanbaşı, Alacakapı, Toptaş, Dolamantepe ve Karahan Mahallesi’nin Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına 2017 yılı itibariyle başlayacağız. Maliyeti 10 milyon TL’lik bir yatırım. Bu sadece bir bölge için. Bunun gibi küçüklü büyüklü 83 bölgemiz var. Malatya’ya fazlasıyla yetecek içmesuyumuz varken, yaz aylarında bu kontrolsüz bölgelerden kaynaklanan ciddi kayıplarımız var. Zaman zaman içmesuyunda sorun yaşıyoruz. En çok sorun yaşadığımız yerlerin başında Battalgazi (Eski Malatya) bölgesi geliyor. Bu sıkıntıları yaşamamak için Kaptaj’dan çıkan suyumuzu ölçülebilir bir sistemle yöneteceğiz. Suyumuz tamamen kontrolümüzde olacak. Ayrıca Karahan Mahallemiz için Kaptaj’dan beslenen 2 bin 500 metrelik içmesuyu hattı çalışması, Battalgazi Sanat Sokağı’nda 1000 metre kanalizasyon hattı ile 1000 metre içmesuyu hattı ve abone bağlantı çalışması yaptık. Çalışmalarda emeği geçen MASKİ Genel Müdürümüz Dr. Özgür Özdemir başta olmak tüm ekibini tebrik ediyor başarılar diliyorum” diye konuştu.                         

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 80
Bu Ay : 7226
Toplam : 7226

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom