MASKİ'den 4.5 milyonluk yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, 4.5 milyon TL olan 18 bin 50 metrelik içmesuyu Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) ve 1.050 adet abone bağlantı çalışmalarına devam ediyor.

MASKİ'den 4.5 milyonluk yatırım Malatya Güncel

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgut Özal ve Özalper Mahallesi’nde maliyeti 4 milyon 522 bin TL olan 18 bin 50 metrelik içmesuyu Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) ve 1.050 adet abone bağlantı çalışmalarına devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan ve MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir ile birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Çakır: Denetlenebilir Bir Suyumuz Olacak

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Malatya’nın suyunun kontrol edilebilir, denetlenebilir ve ölçülebilir bir hale geleceğini söyledi.

Başkan Çakır, çalışmalar esnasında zaman zaman su kesintilerinin yaşandığını, ancak çalışmaların bitmesiyle birlikte ileriki dönemlerde sıkıntıların tamamen ortadan kalkacağını açıklayarak, “MASKİ, Kaptaj’dan çıkan suyu Malatya geneline sağlıklı bir şekilde ulaştırmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Özellikle Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarımız devam ediyor. Bu sayede sularımız denetlenebilir ve kontrol edilebilir bir hale gelmiş olacak. Şehrimiz 83 alt bölgeye ayrıldı. Şuanda 9 bölgede çalışmalar devam ediyor.

Bu çalışmalar ciddi maliyet getiren çalışmalar. Toplamda 300-400 milyonluk bir yatırım gerektiriyor. Her bir Ölçülebilir Alt Bölge’nin yaklaşık maliyeti 3 milyon TL’nin üzerinde oluyor. Şuan 20 milyonluk yatırım merkezde devam ediyor. Şuan Turgut Özal ve Özalper Mahallesi’nde çalışıyoruz. Çalışmalar esnasında suların kesilmesi kaçınılmaz oluyor. Daha önce dağınık, kontrolü imkansız olan, kaçakların denetlenemediği, tespit edilemediği, su basınçlarının her bölgeye göre farklılık arz ettiği bir durum vardı. Şimdi daha sağlıklı, denetlenebilir bir sisteme geçiyoruz.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra zaman zaman yaz aylarında yaşadığımız sıkıntılar ortadan kalkmış olacak. Ben bütün ekibi tebrik ediyorum. Genel Müdürümüz başta olmak üzere sahada çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık” dedi. Başkan Çakır, daha sonra işçilere baklava ikram etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 311
Bu Ay : 16329
Toplam : 24287

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom