8.4 milyonluk dev yatırım

MASKİ su ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları kapsamında Kuluncak İlçesi’ne 8.4 milyon TL’lik yatırım yapacak.

8.4 milyonluk dev yatırım Malatya İlçe

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Kuluncak İlçesi genelinde çalışmalarına devam ediyor. Merkez mahalleler başta olmak üzere su ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları kapsamında Kuluncak İlçesi’ne 8.4 milyon TL’lik yatırım yapılacak.

Dr. Özgür Özdemir: 94 bin Metrelik alt yapı çalışması yapıyoruz

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Kuluncak’ın su ve kanalizasyon alt yapısının daha sağlıklı bir hale geleceğini söyledi. Şu ana kadar maliyeti 1 milyon 779 bin TL olan 35 bin 520 metrelik içmesuyu hattı ve maliyeti 2 milyon 272 TL olan 15 bin 152 metre kanalizasyon hattı döşeme çalışmasının tamamlandığını kaydeden Dr. Özgür Özdemir, “Kızılhisar ve Sultanlı Mahalleri’nde çalışmalarımız tamamlanmak üzere.

Bu iki mahallemiz için maliyeti 563 bin TL olan 15 bin 170 metre içmesuyu hattı döşeme çalışması ve 1 adet içmesuyu deposu yapıldı. Ayrıca Kuluncak İlçe merkezinde 24 bin 400 metre içmesuyu hattı, Sofular Mahallesi için 3 bin 900 metre kanalizasyon hattı, 1 adet atıksu arıtma tesisi yapmayı planlıyoruz. DAP kapsamında ise Kuluncak’a maliyeti 771 bin 669 TL olan 7 bin 700 metrelik sulama kanalı yapımı çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Kuluncak İlçemizde maliyeti 8 milyon 400 bin TL olan 94 bin metrelik içmesuyu ve kanalizasyon alt yapı çalışması yapmış olacağız. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 223
Bu Ay : 4249
Toplam : 4249

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom