Beylerderesi göleti çevresi park oluyor

Bakan Tüfenkci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’dan sözünü aldı. Malatya Yeşilyurt çayı ıslah edilecek, Beylerderesine Şehir Parkı yapılacak.

Beylerderesi göleti çevresi park oluyor Malatya Yaşam-Sağlık

Bakan Tüfenkci’denmüjde:Beylerderesi’ne park yapılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt’taki Beylerderesi’nepark yapılacağı ve Yeşilyurt Çayı’nın ıslah edileceği müjdesini verdi.

Bakan Tüfenkci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’dan sözünü aldı. Malatya Yeşilyurt çayı ıslah edilecek, BeylerderesiŞehir Parkı Projesi hayata geçirilecek.

Bakan Tüfenkci beraberinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette Malatya Yeşilyurt’a yapılacak olan Beylerderesi Şehir Parkı Projesi görüşüldü. Bakan Tüfenkci, Beylerderesi Şehir Parkı Projesi’nin Malatya’nın çehresini değiştirecek bir proje olduğunu söyledi. Projeye ilişkin Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da bir sunum yaptı.

Gölet, park ve ağaçlandırma alanları bir arada olacak

Proje; gölet, park ve ağaçlandırma alanları olmak üzere 3 bölümden oluşuyor ve 1 milyon 327 bin 183 metre kare alanı kapsıyor. Proje kapsamında alanın doğallığı korunarak göletin üzerine, tarihi nitelikte kemer köprü modeliyle bir köprü yapılacak.

Parkı cazibe merkezi haline getirmek amacıyla yapılması planlanan; botanik ve su kayağı parkı, aquapark, vadinin iki yakasını birbirine bağlayacak teleferik, seyir kulesi ve göletin ıslahı sonrası yapılacak suni plaj dikkat çekiyor.

Spor alanları, çocuk oyun alanları, tematik bahçeler, piknik alanları, koşu, yürüyüş ve bisiklet parkurları da proje kapsamında yer alıyor.

2017 yılının ikinci yarısında tamamlanması planlanan şehir park, yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak. Proje ile Malatya’da 7’den 70’e tüm vatandaşlara hitap edecek aktiviteler bir arada sunulacak, kentin marka değeri artırılacak.

Yeşilyurt için hayati önem arz eden Yeşilyurt Çayı’nınıslahı ve etrafının düzenlenerek Yeşilyurt ve Malatyalıların hizmetine sunulması konusunda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da destek verdi. İlk iş 2 buçuk kilometrelik derenin ıslahı ve ağaçlandırma çalışmaları olacak.

Eroğlu, “Proje tamamlandıktan sonra oturunca çay kahve içebileceğimiz bir dere olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 375
Bu Ay : 1630
Toplam : 1630

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom