Malatya daha güzel olacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi Fahri Kayahan Bulvarında sürdürdüğü değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Malatya daha güzel olacak Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yeşilyurt yolu ile Çevre yolunu birleştiren 3 kilometre uzunluğundaki Fahri Kayahan Bulvarında sürdürdüğü değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çalışmaların devam ettiği Fahri Kayahan Bulvarı ile Tecde kavşağında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Fahri Kayahan Bulvarının, Malatya’nın yeni merkezlerinden biri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bulvar üzerindeki kaldırım çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını söyledi.

Fahri Kayahan Bulvarını ortadan ikiye ayıracak kanal projesi ile ilgili çalışmaların yılsonuna kadar devam edeceğini belirten Başkan Çakır, “Projenin tamamı 2016 yılının Aralık ayında tamamlanacak. Kanala verilecek suyun altyapısı hazır. İçmesuyu hatları çelik borularla değiştirildi. Kanalizasyon hatları yenilendi. Yağmur drenaj kanalları yapıldı. Diğer kurumlar da altyapı hizmetlerini yaptılar. Üst yapı noktasında çok önemli aşama kaydettik.

Biz Büyükşehir Belediyesi olarak Fahri Kayahan Bulvarına bağlanan tüm caddelerde yenileme çalışmaları yaptık. 10 kilometrelik bu çalışmaların devamında finali Fahri Kayahan Bulvarımızla yapıyoruz. 110 bin m2 kaplama çalışması yaptık. Bulvarımızı ve çevre yolu trafiğini rahatlatmak için yeni yollar açtık, açmaya devam ediyoruz.

Bölgemizde hangi noktada yenileme yaptıysak oralara bisiklet yolları yaptık. Farklı birçok noktada da bisiklet yolları yapmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalar sayesinde bakanlığımız tarafından Büyükşehir Belediyemize ilk etapta 900 bisiklet verildi. Bisiklet durakları yapacağız. Bu bisikletleri bu noktalara bırakarak vatandaşlarımızın sağlıklı yaşamasına katkıda bulunacağız.

Tecde-Fahri Kayahan Bulvarının birleştiği noktada kavşak düzenlemeleri de devam ediyor. Bittiğinde kavşağın ortasına bir saat kulesi yapacağız. Malatya’yı daha güzel bir şehir haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 470
Bu Ay : 5634
Toplam : 5634

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom