Önemli olan bu stadın yapılmasıdır

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi Malatyadaki gezileri kapsamında Malatya Stadı ve Şeker Yaşam merkezini ziyaret etiler.

Önemli olan bu stadın yapılmasıdır Malatya Spor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi inşaatı devam eden stadı ziyaret ederek yerinde inçeleme yaptı.

Yaptığı açıklamada; "Bizim Genel Başkan Yardımcımız, Belediye Başkanımız, Valimiz ile beraber Malatya ve Malatya sporu için çok önemli olan özellikle gençlerimizin, profesyonel futbolcularımızın spor yapabilecekleri, UEFA standardında bir stada Malatya’nın ihtiyacı vardı. Bu saha gerçekten başlangıçta biraz sıkıntılarla yürüse de şimdi gördüğünüz gibi mükemmel bir şekilde devam ediyor. Bugün sporu özendirici etkinlikler varsa bunları nasıl tamamlayabiliriz, bunları Malatya’lıların hizmetine nasıl verebiliriz bunu yerinde görmek için bugün buradayız.

Gördüğümüz kadarıyla beklenenden daha önce sahanın teslimi söz konusu. İnşallah Yeni Malatyaspor’un ligdeki durumu da daha da iyileşerek şampiyonluğa doğru giderken alt yapının ve futbol oynayacağı sahanın hazır olması, Malatya’ya yakışır bir sahanın olmasını arzu ediyoruz. Bu noktada bizler elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah eksiklikleri de tamamlayarak, eksiği olmadan bir sahayı Malatya’nın hizmetine sunmuş olacağız. Bildiğiniz gibi AK Parti iktidarlarında sadece Malatya’da değil Diyarbakır, Samsun, Konya, Batman, Kayseri muhtelif şehirlerimizde mükemmel sahalar yapıyoruz. Bunların her biri Avrupa standardı ayarında ve UEFA Kriterlerinin tamamını karşılıyor. Bu stadlardan çıkacak sporcular ve takımlarımız özellikle bizi Avrupa’da Dünyada Türk futbolunun hak ettiği yere gelmesi noktasında alt yapı eksikliğini gidermiş olacak.

LİGİN İKİNCİ YARISINA YETİŞECEK Mİ?

Arkadaşların söylediği Aralık sonu itibariyle teslim edeceklerini ifade ediyorlar.

Stadın ismi  15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İLE ALAKALI KOMİSYONDA?

Bunu ayaküstü karar verecek bir noktada değiliz. Oturur şehrin dinamikleri ile konuşulur şehir ile beraber stada bir isim buluruz. Önemli olan stadın yapılmasıdır.

STADIN EKSİKLİKLERİ

Buraya geliş amacımız eksiklikler nelerdir bunu yerinde tespit edip bunların giderilmesi noktasında gayret göstereceğiz ve inşallah eksiklikleri tamamlamış bir şekilde biz stadı açmış oluruz diye düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde Gençlik ve Spor Bakanımız ile birlikte Malatya’ya gelip bu eksiklikleri gördükten sonra ona aktaracağız, son noktayı da kendisi açıklar inşallah."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 123
Bu Ay : 5317
Toplam : 5317

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom