Kampanya bu okulda başlatıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Türk Telekom İlkokulu’nu ziyaret ederek, öğrencilere diş macunu ve fırçası dağıttı.

Kampanya bu okulda  başlatıldı Malatya Yaşam-Sağlık

ÇAKIR: ÇOCUKLARDA DİŞ SAĞLIĞI ÇOK ÖNEMLİ

Ziyarete Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ziya Kesriklioğlu, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abbas Aksoy, Türk Telekom İlkokulu Müdürü Ahmet Yıldızhan, Şehit Fevzi Mahalle Muhtarı Sami Cengil ve ilgili daire müdürleri katıldı.

Başkan Çakır: İnsan sevmediği hiçbir şeyde başarıyı yakalayamaz

Yeni Eğitim Öğretim yılının bütün öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Malatya eğitimde son yıllarda ortalamasını yükselten illerden biri. Eğitimdeki bu başarının ileriki yıllarda daha da artacağına inanıyorum.  Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarılı olmaları çok önemlidir. Çocuklarımızın başarılı olması kendileri kadar aileleri ve öğretmenleri için de önemli. İnsan sevmediği hiçbir şeyde başarıyı yakalayamaz. Başarılı olmak için okulu, dersleri ve öğretmenlerinizi sevmeniz gerekmektedir. Eğitim hayatınız boyuncu muhakkak bir idealinizin olması gerekiyor. İnşallah herkes başarısı ve yeteneğine göre ülkemizin her kademesinde kendisine, çevresine, devletine ve milletine faydalı birer birey olarak hizmet verir” dedi.

Başkan Çakır: Diş sağlığı çok önemli

Çocuklarda diş sağlığının çok önemli olduğunu belirten Başkan Çakır, “Her insan kendinin doktorudur. Her zaman hem vücut sağlığınıza hem de diş sağlığınıza önem vermeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Ziyaretimiz sırasında diş sağlığına dikkat çekmek için diş fırçası ve macunu dağıtıyoruz. Dişlerinizi her gün fırçalayarak, dişlerinizin sağlıklı olması için elinizden geleni yapacağınıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Çakır, “Malatya genelinde 10 bin adet diş fırçası ve macunu dağıtacağız. Bugün ilk olarak Türk Telekom İlkokulu’nda bu kampanyamızı başlattık. 850 adet diş fırçası ve macununu öğrencilerimize dağıtacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır,ayrıca Türk Telekom İlkokulu bünyesinde eğitim vermekte olan ana okulu öğrencilerini de ziyaret ederek, minik öğrenciler ile sohbet etti. Başkan Çakır, minik öğrencilere de diş fırçası ve macunu hediye ederek, dişlerini sürekli fırçalamaları konusunda uyarıda bulundu.

Okul Müdürü Yıldızhan: Öğrencilerimizin sağlığını düşünmeniz bizi mutlu etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın okullarını ziyaretinden son derece memnun olduklarını belirten Türk Telekom İlkokulu Müdürü Ahmet Yıldızhan, “Belediyeler illerin sağlık, eğitim, sosyal ve kültürel bütün faaliyetlerini destekleyen kurumlardır. Bugün çocuklarımızın sağlığını düşünerek okulumuzu ziyaret ediyorsunuz. Bu, ziyaretinize ayrı bir anlam ve mana katmaktadır. Öğrencilerimizin sağlığınız düşündüğünüz için öğrencilerimiz adına sizlere teşekkür ediyorum. Umuyorum öğrencilerimizde sizlerin hediye etmiş olduğunuz bu diş fırçası ve macunu ile diş sağlıklarına daha fazla önem verecektir” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 377
Bu Ay : 1632
Toplam : 1632

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom